Nicky Hayen: “Een geslaagde namiddag”
Zakaria El Ouahdi mikte Racing Genk na 20 minuten op voorsprong. De winnende treffer in de Limburgse derby. Nicky Hayen stapte met een goed gevoel van het veld.
- Van onze reporter in Genk
“Dit was een ‘must win wedstrijd’. Daar zijn we goed in geslaagd”, stelde Nicky Hayen na de 1-0 zege tegen zijn ex-club STVV. “Volgende week is er nog zo’n match.” Racing Genk trekt dan naar La Louvière.
Racing Genk kwam in eigen huis slechts aan 34 procent van het balbezit. Dat behoorde niet tot het wedstrijdplan van Nicky Hayen.
“STVV behoort tot de best voetballende ploegen, dus was het belangrijk om de linies compacter te houden, ze niet in hun spel te laten komen. Het was echter niet de bedoeling om in zo’n laag blok te spelen. STVV duwde ons in die rol.”
“Centraal een blok zetten en achteraan alles goed trachten af te blokken, dat hebben mijn spelers goed uitgevoerd. We lieten STVV zo min mogelijk in hun spel komen. Op een aantal momenten na is dat goed gelukt. Zij kwamen niet in hun combinatiespel.”
“De supporters stonden er honderd procent achter. Een belangrijk duwtje in onze rug”, gaf Hayen nog mee. “We zijn nu weer een stap dichter bij Play-off 1. Dan is dit een geslaagde namiddag voor Racing Genk. Ik ben heel tevreden.”

1️⃣-0️⃣ | Heeft Robin Mirisola zojuist de assist van het seizoen gegeven? 🤩🅰️
Bekijk #GNKSTV nu in de DAZN-app! 📲 pic.twitter.com/Xj3FjDds3u
— DAZN België (@DAZN_BENL) March 15, 2026