Code rood voor Sam Baro bij KAA Gent
Het zag er goed uit voor de Buffalo’s. Met een nul op zes tegen Cercle Brugge en Racing Genk liggen ze echter uit de top zes. Er staan nog maar drie speeldagen op de agenda. KAA Gent betaalt bibbergeld in pay-time.
De Oost-Vlaamse club sloeg vorig seizoen een andere weg na de overname door Sam Baro. Wouter Vrancken vloog wat later buiten, Danijel Milicevic kreeg een meerjarig contract en mocht na een teleurstellende campagne in Play-off 1 ook zijn spullen pakken. Ivan Leko werd voorgesteld als een coach voor de lange termijn, maar de Kroaat koos in november voor Club Brugge.
Rik De Mil moet de Buffalo’s terug in die top zes trachten te krijgen. Dat wordt niet evident:
5. KV Mechelen (42): KAA Gent (uit) – Anderlecht – Club Brugge (uit)
6. KRC Genk (38): Union (uit) – STVV – La Louvière (uit)
7. KAA Gent (36): KV Mechelen – Zulte Waregem – Dender (uit)
8. Standard (35): Zulte Waregem (uit) – Antwerp (uit) – Westerlo
9. KVC Westerlo (35): OH Leuven (uit) – Club Brugge – Standard (uit)
10. Antwerp FC (33): La Louvière (uit) – Standard – OH Leuven (uit)
11. Charleroi (33): Dender (uit) – OH Leuven – Zulte Waregem (uit)
Financiële klap
“Voor een club als AA Gent is het missen van de Champions Play-Offs een ramp”, stelt ex-speler Tim Matthys bij Het Belang van Limburg. “De top zes is toch een belangrijke doelstelling voor hen en dat is de voorbije seizoenen toch al te vaak niet gelukt. Het zou weer een fikse opdoffer betekenen in het proces van de heropbouw en ook financieel zou het een serieuze aderlating betekenen.”
“De spelers beseffen dat ook wel, maar ik denk dat vooral de druk op het Gentse bestuur immens moet zijn. Sam Baro heeft met zijn team voor een nieuw project gekozen en het missen van de Champions Play-Offs zou toch een ernstige tegenslag betekenen.”
LEES OOK: Andere rangschikking op basis van ‘expected points’