Guardiola over crisis in Oekraïne: “Complete mislukkingen”
Miljoenen mensen zijn op de vlucht, het aantal gewonden en doden loopt minuut na minuut op. Manchester City-trainer Pep Guardiola spuwt met vuur naar de politici.
Guardiola vindt dat onder meer de NAVO en een aantal Europese instanties in de spiegel moeten kijken. “Wij kunnen dit niet veranderen, daar zijn de politici voor. Zij moeten dit soort dingen voorkomen”, stelde de Catalaanse trainer van Man City. “Dit gebeurt omdat het mislukkelingen zijn, complete mislukkelingen.”
“In Syrië, Palestina en Joegoslavië was dit hetzelfde. Het gaat niet om een vlag of een stuk land, dit draait altijd om geld. De oorlog duurt nu al ruim een week. De NAVO en de Europese organisaties hebben gefaald.”
Zijn speler Oleksandr Zinchenko heeft het zwaar. “Het is belangrijk om ons medeleven te tonen, maar uiteindelijk is dat slechts een gebaar. Oleksandr is natuurlijk erg bezorgd, dat zal alleen maar erger worden. Hij probeert zijn land op alle mogelijke manieren te helpen. Zijn familie zit daar nog en de situatie wordt alleen maar erger.”
LEES OOK: China steunt Rusland: Premier League niet meer op tv