Hayen en Hubert meer jaknikkers?

12-12-2024 08:36
-
Geschreven door Redactie
Hayen en Hubert meer jaknikkers?

Club Brugge doet het goed onder de leiding van Nicky Hayen. Anderlecht staat met David Hubert op de derde plaats. Jonas De Roeck (Antwerp) en Wouter Vrancken (AA Gent) staan ook in de top 5. Daarna volgen Besnik Hasi (KV Mechelen) en Sébastien Pocognoli (Union). In de linkerkolom duiken met Thorsten Fink en Ivan Leko slechts twee buitenlandse trainers op.

“Er is een goede lichting Belgische trainers, maar het is niet evident om in eigen land aan de bak te komen op het hoogste niveau”, stelt Stijn Vreven bij TVL Sport. “Zeker niet als die trainers een visie én een mening hebben.”

Vreven wijst naar Stijn Stijnen, die Patro Eisden hogerop loodste en met beperkte middelen mee laat draaien in de subtop in de Challenger Pro League. “Hij heeft een manier van spelen bedacht die bij de club past. Wat heel efficiënt is en heel veel punten opbrengt. De opdrachten zijn duidelijk. Het team weet wat het moet doen. Dat brengt resultaat op.”

Gespreid bed

Hij wijst ook naar trainers als David Hubert en Nicky Hayen. “Ik ga niet zeggen jaknikkers, maar die toch net iets makkelijker in de omgang zijn”, aldus Stijn Vreven. “Ze zijn een beetje opgeleid bij die club en hebben die kans gekregen. Ze kregen een gespreid bed aangeboden. Dat is toch wat anders dan vroeger. Wouter Vrancken begon als trainer in provinciale en heeft zich helemaal opgewerkt. Stijn Stijnen ook. Ik ben in provinciale begonnen, dat is een andere inkijk.”

rsca

De 36-jarige David Hubert hing in 2023 zijn voetbalschoenen aan de haak bij de RSCA Futures en kon er aan de slag blijven. Eerst binnen de jeugdopleiding, daarna als trainer van de beloften en even later hoofdtrainer.

Nicky Hayen legde toch een andere weg af. Eerst speler-trainer bij FCV Dender, daarna hoofdtrainer bij Zwarte Leeuw. Hij ging met Marc Brys mee naar Saoedi-Arabië en was er assistent-coach bij Najran en Al-Raed. Hayen belandde in 2015 bij KVK Tienen. Na avonturen bij ASV Geel en Berchem Sport keerde hij terug naar STVV. Eerst als jeugdtrainer, even interim-hoofdcoach en daarna assistent-trainer. Via Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest County belandde hij in 2022 bij Club NXT. In maart 2024 mocht hij Ronny Deila opvolgen bij de eerste ploeg.

LEES OOK: CIJFERS JPL: Balbezit 41,5 tot 60,3%

Vreven Stijnen Hubert Hayen
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Stijn Vreven zette in 2010 zijn eerste stappen in de trainerswereld bij Esperanza Neerpelt. Via Dessel Sport en Lommel United ging hij naar Waasland-Beveren en NAC Breda. Er volgden avonturen bij Beerschot Wilrijk, Lokeren, Trencin, Dessel Sport, Belisia Bilzen, KV Oostende en VK Panevezys.

LEES OOK: SPECIAL: De puntenkaart van de trainers in de JPL

LEES MEER OVER:

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League, met 26 mei...

Top 10 speelminuten in JPL

Top 10 speelminuten in JPL

De reguliere competitie ligt achter de rug. Goed voor 2.700 speelminuten. Slechts drie doelmannen en...

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

Domenico Tedesco maakte zich vaak niet populair met zijn selectiepolitiek en tactische keuzes. Pakt zijn...

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

De kaarten zijn nog niet geschud. Het verleden leert dat er nog veel kan gebeuren...

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Racing Genk komt als ‘numero uno’ aan de start van Play-off 1, ook gekend als...