Heeft KRC Genk toch een streepje voor op Club Brugge?

26-01-2025 12:18
-
Geschreven door Redactie
Heeft KRC Genk toch een streepje voor op Club Brugge?

Hans Vanaken bleef aan de kant tegen KV Kortrijk. Er kregen nog enkele spelers rust. Club Brugge speelt woensdag tegen Manchester City. Een kapitale match. Met die aangepaste ploeg raakte Club echter niet voorbij laagvlieger Kortrijk (1-1). Racing Genk loopt tot drie punten uit. Jacky Mathijssen ziet een belangrijke troef in de titelstrijd.

“Welk team in België kan zes andere spelers laten starten in vergelijking met de vorige wedstrijd, zonder dat het niveau aangetast wordt? Alleen Racing Genk”, stelt de voormalige trainer van Club Brugge tegenover Het Belang van Limburg.

“Qua invulling en automatismen zijn de vele wissels daar niet merkbaar voor iemand die de ploeg niet kent. Heynen, El Ouahdi, Smets en Steuckers dragen – ik zal niet zeggen het geraamte –, maar wel de filosofie uit van Thorsten Fink. Van daaruit kan de coach op elke positie twee verschillende mensen zetten, zonder dat men aan kwaliteit inboet. Niet evident. Dat wil zeggen dat er veel kwaliteit is, anders kan je dat niet maken. Er is een balans die intact blijft. Afspraken zijn duidelijk voor alle spelers. Ze vervangen mekaar en het gaat gewoon verder.”

Nieuwsbrief

Specials

VIDEO Erik Van Looy lust competitieformat(s) niet

VIDEO Erik Van Looy lust competitieformat(s) niet

Van achttien naar zestien ploegen. De invoering van play-offs. De G6 probeert er nu een...

VIDEO Mignolet, Hayen en Delorge duimen voor STVV

VIDEO Mignolet, Hayen en Delorge duimen voor STVV

Degradatiezorgen voor STVV. Met nog vijf duels te spelen, staan de Kanaries bij de laatste...

Deze transfermarkten zijn nog open

Deze transfermarkten zijn nog open

De Belgische wintermercato sloot op 3 februari af, net als in Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

De Belgische wintermercato liep van 7 januari tot en met 3 februari. De clubs kunnen...

VIDEO Toby Alderweireld: “Alles kan in Play-off 1”

VIDEO Toby Alderweireld: “Alles kan in Play-off 1”

De titelstrijd lijkt tussen Racing Genk en Club Brugge te gaan. Toby Alderweireld hoopt dat...