Hoofdaandeelhouder KV Mechelen pleegt woordbreuk

In januari 2023 kwamen 53 procent van de aandelen in handen van Philippe van Esch. “De directie zal de beslissingen nemen in de dagelijkse werking”, stelde de Nederlandse zakenman. “Ik ga niet lopen vertellen wat die mensen moeten doen.”
Om nieuwe verliezen weg te werken voerden Philippe Van Esch en enkele partners kapitaalsverhogingen door. Van Esch kreeg zo 61 procent van de aandelen in handen. Hij besliste recent om sportief directeur Tim Matthys te ontslaan. De aandeelhouders Luc Leemans en Eddy De Reys – die in de Raad van Toezicht zetelen – kregen dat nieuws via via te horen.
Van Esch speelt plots ‘cavalier seul’ en wil de samenwerking met zijn andere club Helmond Sport opdrijven. In de wandelgangen valt te horen dat Jürgen Streppel het sportieve beleid bij tweedeklasser Helmond Sport én KV Mechelen zal combineren.