Hou oud zou Jess Thorup nu zijn?

Geen overwinning tegen KV Oostende en Waasland-Beveren, in zijn derde match als coach van Racing Genk was het wel raak. Jess Thorup zag zijn ploeg met 2-1 winnen tegen koploper Sporting Charleroi. Met bloed, zweet en tranen.
Zo vielen de Genkies in de slotfase met tien, na een tweede gele kaart voor Junya Ito. “We wisten dat we een nieuwe start konden maken als team en hoopten dan ook te kunnen winnen tegen de leider”, stelde Jess Thorup tegenover Eleven Sports. “Op het einde was het nog knap lastig. Maar we verdienen deze zege.”
Bibberen en beven, tot het laatste fluitsignaal. “Als trainer sta je onder zeer grote druk”, merkte Thorup op. “Trainer zijn is een levensstijl, een passie. Je kan dat nooit loslaten. Per wedstrijd word je één of twee jaar ouder.”
“Maar als je een overwinning kan vieren, doet dat heel veel deugd”, geeft de opvolger van Hannes Wolf mee.
Jess Thorup pikte als hoofdtrainer 80 wedstrijden mee bij Esbjerg fB. Als bondstrainer van de Deense U21 kwam hij aan 21 interlands. Tel daar nog 165 duels bij FC Midtjylland en 82 bij AA Gent bij.
Er zit voor Thorup een extra stressvolle periode aan te komen. Maandag is het KAA Gent-KRC Genk. Thorup heeft nog een eitje te pellen met een aantal Buffalo’s, van voorzitter Ivan De Witte tot manager Michel Louwagie.