Infantino betaalde minnares om op te stappen

08-08-2026 11:13
-
Geschreven door Redactie
Infantino betaalde minnares om op te stappen

Gianni Infantino blijft onder vuur liggen. De voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA had in zijn periode bij de UEFA een affaire met een zijn medewerksters. Volgens The Telegraph gaf hij zijn minnares een promotie met loonsverhoging tot 170.000 euro. Na haar vertrek mocht ze op een royale ontslagpremie rekenen. Een bedrag met zes cijfers!

De 56-jarige Zwitser met Italiaanse en Libanese roots trad in augustus 2000 in dienst bij de UEFA. In 2009 promoveerde hij er tot secretaris-generaal. Infantino maakte in 2016 de overstap naar de FIFA.

Hij trad in 2001 in het huwelijksbootje met Leena Al Ashgar en heeft vier kinderen.

Uit onderzoek van de Britse krant The Telegraph blijkt nu dat Gianni Infantino, in de periode dat hij secretaris-generaal bij de UEFA was, een affaire had. Hij zorgde voor een promotie op de werkvloer en bij haar vertrek hoorde een opmerkelijk hoge ontslagvergoeding. Infantino zou er ook voor gezorgd hebben dat zijn voormalige minnares een goede job bekwam bij een bevriend bedrijf.

Pikant detail: die ontslagvergoeding kwam uit de financiële middelen die voorzien waren voor lokale voetbalprojecten.

De UEFA bevestigde dat er een betaling plaatsvond en dat ze op de hoogte waren van de relatie tussen Gianni Infantino en de voormalige medewerkster. Na die zaak paste de UEFA het arbeidsreglement aan.

Reactie Infantino

“FIFA-voorzitter Gianni Infantino ontkent deze beschuldigingen ten stelligste en ze zijn pertinent onwaar”, luidt de officiële reactie. “Elke insinuatie van ongepast gedrag of schending van reglementen wordt als later beschouwd.”

“Geen enkele medewerker van de UEFA of FIFA heeft ooit een klacht ingediend over het gedrag van de heer Infantino, omdat er nooit een incident is geweest waarbij hij betrokken was. Alle bedrijfsacties met betrekking tot medewerkers, inclusief vertrek- en ontslagregelingen, zijn altijd goedgekeurd door de betreffende directieleden in overeenstemming met alle geldende regelgeving.”

LEES OOK: Luis Figo maakt Gianni Infantino af

Nieuwsbrief

Specials

LIVE/FOTO: Anderlecht vs. Lyon

LIVE/FOTO: Anderlecht vs. Lyon

Om 21 uur ging de bal aan het rollen: RSC Anderlecht tegen Olympique Lyon. Het...

Top 10 duurste inkomende transfers in JPL

Top 10 duurste inkomende transfers in JPL

Een massa aan uitgaande transfers in de Jupiler Pro League. Grotendeels uit financiële noodzaak. Die...

Geen droomstart voor Yamamoto in Bundesliga

Geen droomstart voor Yamamoto in Bundesliga

Een groot fysiek vermogen, gekoppeld aan techniek en duelkracht, Rihito Yamamoto ontpopte zich in 2025/2026...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

De laatste loodjes kunnen zwaar wegen. Op Transfer Deadline Day regende het nog in- en...

VIDEO Vanwesemael: “STVV met deze kern geen zorgen”

VIDEO Vanwesemael: “STVV met deze kern geen zorgen”

Robert-Jan Vanwesemael mikte raak tegen La Louvière en stapte na het laatste fluitsignaal met zijn...