Inter na 13 jaar terug finalist in Champions League

16-05-2023 23:31
-
Geschreven door Redactie
Inter na 13 jaar terug finalist in Champions League

AC Milan hoopte nog orde op zaken te kunnen stellen. Inter werkte na een 0-2 zege niet mee aan dat streven. Ze wonnen ook de terugmatch (1-0) en stoten voor het eerst in dertien jaar door naar de finale in de Champions League.

Deze keer was Rafael Leáo wel van de partij bij AC Milan. De Rossoneri begonnen met veel geestdrift en dwongen ook enkele doelkansen af. Leao schoot in kansrijke positie maar net naast. Twee tellen later bracht Mike Maignan aan de overkant redding.

De tweede helft had meer weg van een tactisch schaakbord. AC Milan toonde goede wil (56% balbezit), maar Inter aan het wankelen brengen lukte nauwelijks. Stefano Pioli ging laat over tot vervangingen, om wat anders te proberen. Zijn collega bracht Romelu Lukaku in de 66ste minuut in.

Lautaro Martinez mikte in de 74ste minuut aan de overkant de 1-0 binnen. De assist kwam op naam van Rode Duivel ‘Big Rom’ Lukaku. De doodsteek voor AC Milan. Alexis Saelemaekers en Divock Origi vielen een minuut later in. Ze wisten het tij ook niet meer te keren. Charles De Ketelaere kwam niet tot een invalbeurt.

Op 10 juni speelt Inter in Istanbul tegen Manchester City of Real Madrid.

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Wat is er van Eric Bocat?

Wat is er van Eric Bocat?

STVV zat vorig seizoen dicht tegen Play-off 1 aan. In de zomermercato dienden ze meerdere...

Wouter Vrancken begint aan ‘speciaal avontuur’ (VIDEO)

Wouter Vrancken begint aan ‘speciaal avontuur’ (VIDEO)

Instappen halfweg de play-offs, bij een ploeg die kan degraderen, veel trainers zouden er hun...

VIDEO: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

VIDEO: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

Wouter Vrancken is terug een Kanarie. De 46-jarige Truienaar moet STVV in de eerste afdeling...

FOTO’S: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

FOTO’S: Eerste training Wouter Vrancken bij STVV

Wouter Vrancken kwam als speler aan 206 wedstrijden in een shirt van STVV. De 46-jarige...