Jackpot voor Anderlecht: Simic naar Saoedi-Arabië
Anderlecht moest op de transfermarkt 15 miljoen euro winst boeken. Ondanks de verkoop van Kasper Dolberg komen ze aan een negatief cijfer van zo’n 4 miljoen euro. De Brusselaars koesteren echter hoop.
Lazio bood 12 miljoen euro voor Jan-Carlo Simic. De Romeinse club lag echter in de knoop met de Financial Fair Play-regels en mocht geen spelers meer aantrekken. Lazio gaf aan in januari voluit voor de komst van Simic te gaan. Het Saoedische Al-Ittihad mengt zich echter in de strijd. Ze plukten Mahamadou Doumbia voor 25 miljoen euro bij Antwerp FC weg. Al-Ittihad zou ook Simic in huis willen halen. Er is sprake van een transfersom van ruim 20 miljoen euro.
De Servische verdediger zou in dat scenario de derde duurste uitgaande transfer bij RSC Anderlecht worden, na Youri Tielemans en Jérémy Doku.
Anderlecht dient wel een vijfde van de meerwaarde aan AC Milan overmaken. Ze betaalden vorig jaar 3 miljoen euro voor Jan-Carlo Simic aan de Rossoneri. Als de Servische centrale verdediger naar Al-Ittihad vertrekt, zou er voor Anderlecht zo’n 3,5 miljoen euro af gaan. Simic bezorgt Anderlecht dan nog positieve cijfers op de transferbalans.
Op 11 september staat de Transfer Deadline Day in de Saudi Pro League op de agenda. In Turkije en Griekenland volgen ze een dag later.
Volgens transferwatcher Fabrizio Romano hebben alle betrokkenen inmiddels een (mondeling) akkoord gevonden. Jan-Carlo Simic kan een contract voor vier jaar bij Al-Ittihad tekenen. Hij kan er ploegmaat worden van Fabinho, Ngolo Kanté en Karim Benzema.
✅Jan-Carlo Simic est sur le point de s’engager avec Al-Ittihad (Arabie saoudite) dont l’offre est visiblement gigantesque et impossible à refuser
💰On parle de plus de 20 millions d’euros (l’AC Milan touche 20% de la plus-value)
plus d’infos sur https://t.co/dVMElhOqIY pic.twitter.com/3SJA3G37rA
— Romain Van der Pluym (@RomVanderPluym) September 9, 2025
LEES OOK: DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL