Jess Thorup niet de juiste trainer voor Racing Genk?

15-08-2026 09:26
-
Geschreven door Redactie
Jess Thorup niet de juiste trainer voor Racing Genk?

Veel kwaliteit in huis, in het voetbal draait het echter niet alleen om voetballend vermogen. Je moet als ploeg een resultaat over de streep kunnen trekken. Op de eerste speeldag was het weer van dat. Op bezoek bij Zulte Waregem zagen de Genkies in de slotfase nog twee punten door de vingers glippen.

KRC Genk haalde Jess Thorup terug naar België. De Deense trainer kreeg een contract voor drie jaar voorgeschoteld. Hij moet Genk terug naar de top drie loodsen. Franky Van der Elst wacht af. Hij ziet een mentaliteitsprobleem binnen de club.

“Genk wil het op de mooie manier doen. Als dat niet lukt, verzandt het snel in een te egaal tempo. Het gaat te traag”, stelt de voormalige Rode Duivel bij Het Nieuwsblad. “Het komt pas goed als je er iets aan doet, als je dit soort dingen niet aanvaardt. Het komt niet goed door alleen maar te knikken en te zeggen: ‘Het komt wel goed’.”

Goed voetbal onder de leiding van Thorsten Fink. Dat leverde te weinig punten op. Nicky Hayen kreeg wat meer vuur ploeg in de ploeg. Racing Genk bleef echter in hetzelfde bedje ziek. Slaagt Jess Thorup erin meer agressiviteit in die kleedkamer te krijgen? Kan je van deze selectie een team met een winnaarsmentaliteit maken?

Franky Van der Elst loopt ook met die vragen rond. “Jess Thorup heeft inderdaad een bepaalde uitstraling, ja, het is gene Ivan Leko of Vitor Bruno. Racing Genk heeft ook wel wat traditie wat dat betreft: Thorsten Fink was ook een beetje dat soort coach, een gentleman. Maar het gif waarmee je speelt, dat hangt ook af van de spelers waarmee je als trainer moet werken.”

Een vingerwijzing naar de transferpolitiek van KRC Genk. De trainer moet roeien met de beschikbare riemen.

 

Nieuwsbrief

Specials

LIVE/FOTO: Anderlecht vs. Lyon

LIVE/FOTO: Anderlecht vs. Lyon

Om 21 uur ging de bal aan het rollen: RSC Anderlecht tegen Olympique Lyon. Het...

Top 10 duurste inkomende transfers in JPL

Top 10 duurste inkomende transfers in JPL

Een massa aan uitgaande transfers in de Jupiler Pro League. Grotendeels uit financiële noodzaak. Die...

Geen droomstart voor Yamamoto in Bundesliga

Geen droomstart voor Yamamoto in Bundesliga

Een groot fysiek vermogen, gekoppeld aan techniek en duelkracht, Rihito Yamamoto ontpopte zich in 2025/2026...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

De laatste loodjes kunnen zwaar wegen. Op Transfer Deadline Day regende het nog in- en...

VIDEO Vanwesemael: “STVV met deze kern geen zorgen”

VIDEO Vanwesemael: “STVV met deze kern geen zorgen”

Robert-Jan Vanwesemael mikte raak tegen La Louvière en stapte na het laatste fluitsignaal met zijn...