Journaliste heeft meer ‘ballen’ dan Kane, Bale, Van Dijk of Hazard!

21-11 17:56

Journaliste heeft meer ‘ballen’ dan Kane, Bale, Van Dijk of Hazard!

Weken geleden pakten meerdere voetballanden met een statement uit. Hun aanvoerders zouden met een regenboogband spelen met daarop het cijfer 1 en de slogan ‘One love’. De FIFA zag niets fout in die vreedzame boodschap tot de beleidsmakers in Qatar op tafel klopten. Plots riskeerden Harry Kane, Gareth Bale, Virgil van Dijk en Eden Hazard een gele kaart.

Die aanvoerders komen niet met die regenboogband in actie. Misschien waren ze het toch van plan, maar hun bondscoach en bondsleiders speelden ook een rol in dat verhaal. “De KBVB en de spelers zijn erg gefrustreerd door de beslissing van de FIFA, die ongekend is”, laat de KBVB weten. Een geldboete vormde geen probleem. Een gele kaart voor de aanvoerder wel vanwege de mogelijke sportieve gevolgen.

De Engelse spelers knielden wel voor de aftrap, als steun voor de strijd tegen racisme. Dat mocht wel van de FIFA en Qatar. Opkomen voor ‘One Love’ niet. Gelukkig was er in het stadion al zeker één persoon met een regenboogband. Een journaliste van de BBC, Alex Scott, toonde dat ze ‘ballen aan haar lijf heeft’. Ze durfde de problematiek wél in beeld te brengen en op tafel te gooien.

Nieuwsbrief

Specials

Anderlecht ruim 6 miljoen euro verlies

Anderlecht ruim 6 miljoen euro verlies

Halfweg de reguliere competitie staat Anderlecht op de tweede plaats. Er is echter nog een...

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

Jan Vertonghen en zijn ploegmaten speelden tegen RWDM in een andere outfit. Een hulde voor...

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

Het Deense Aarhus GF verhuist in 2026 naar een gloednieuw voetbalstadion met 24.000 plaatsen. Ze...

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Noah Mbamba begon pas op zijn negende met voetballen bij FC Vilvoorde. Via Woluwe-Zaventem en...