OFFICIEEL: KAA Gent haalt ex-Chelsea-talent binnen

05-08-2026 10:45
-
Geschreven door A.A.
OFFICIEEL: KAA Gent haalt ex-Chelsea-talent binnen

KAA Gent blijft stevig timmeren aan zijn selectie voor het nieuwe seizoen. De Buffalo’s hebben woensdag de komst van Kyrell Wilson officieel bevestigd. De 21-jarige Engelsman maakt de overstap van Championship-club Swansea City en ondertekent een contract tot de zomer van 2030.

Wilson is een rechtsvoetige winger die bekendstaat om zijn snelheid en aanvallende impulsen. Gent ziet in hem een speler met veel groeipotentieel en haalt opnieuw een jonge, talentvolle voetballer naar de Planet Group Arena. Na Max Dean en Christian Burgess wordt Wilson de derde Engelsman in de Gentse selectie.

De 21-jarige flankaanvaller genoot acht jaar lang zijn opleiding bij Chelsea FC, alvorens hij in 2021 de overstap maakte naar Swansea City. Daar werkte hij zich op via de jeugdploegen en tekende hij zijn eerste profcontract. Een definitieve doorbraak in Wales bleef uit, maar Wilson deed de voorbije seizoenen wel waardevolle ervaring op tijdens uitleenbeurten. Na een passage bij Yeovil trok hij vorig seizoen naar het Schotse Falkirk.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door SPFL (@spflofficial)

Bij Falkirk liet Wilson een sterke indruk na. Hij speelde 32 wedstrijden, scoorde drie keer en gaf één assist. Bovendien maakte hij deel uit van een ploeg die geschiedenis schreef. Falkirk eindigde verrassend als zesde in de Schotse Premiership, goed voor de beste eindklassering in dertig jaar én een ticket voor de Champions Play-Offs.

Daarnaast schopte de club het ook tot de halve finales van de Scottish FA Cup. Die prestaties bleven ook in Gent niet onopgemerkt. Volgens Britse bronnen zou de transfersom zo’n 700.000 euro bedragen, bijna het driedubbele van zijn marktwaarde volgens Transfermarkt, die slechts 250.000 euro bedraagt.

Trainer Rik De Mil gelooft dat Wilson nog heel wat progressie kan maken. “Kyrell is een jonge speler met veel potentieel. Bij KAA Gent kan hij de volgende stap in zijn carrière zetten en zijn fysieke kwaliteiten verder koppelen aan rendement.”

Ook sportief manager Kjeld Fort ziet de Engelsman perfect passen binnen het transferbeleid van de Buffalo’s. “Hij is snel, sterk en klaar voor de volgende stap in zijn carrière. Zo blijven we bouwen aan een evenwichtige kern met ervaring en jong talent.”

LEES OOK: OFFICIEEL: Ibrahim Salah (ex-KAA Gent) naar Antwerp

Nieuwsbrief

Specials

VIDEO Frederic De Meyer: “Nog tweetal nieuwkomers bij STVV”

VIDEO Frederic De Meyer: “Nog tweetal nieuwkomers bij STVV”

STVV begon aan het nieuwe seizoen met een puntendeling tegen Lommel. De Kanaries verdienden meer....

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Er zit weer een drukke transferzomer aan te komen in de Jupiler Pro League 2026/2027....

Romelu Lukaku, financiële kater voor Napoli

Romelu Lukaku, financiële kater voor Napoli

Na twee seizoenen is het avontuur van Romelu Lukaku bij Napoli afgelopen. Dat ging van...

Zevende en laatste nieuwkomer bij Club Brugge

Zevende en laatste nieuwkomer bij Club Brugge

Club Brugge zou bijna klaar zijn met het transferhuiswerk. Romain Esse is op komst. De...

EXCL VIDEO Frédéric Soèllé Soèllé: “Blij en dankbaar”

EXCL VIDEO Frédéric Soèllé Soèllé: “Blij en dankbaar”

Frédéric Soèllé Soèllé mocht op de eerste speeldag op een basisplaats rekenen tegen Lommel SK....