Karel Geraerts over ontslag bij Union: “Even boos”

05-09-2023 08:14
-
Geschreven door Redactie
Karel Geraerts over ontslag bij Union: “Even boos”

Union deed het prima onder de leiding van Karel Geraerts: derde plaats in de Jupiler Pro League en overwinteren in de Europa League. De opvolger van Felice Mazzu kreeg een ontslagbrief in handen.

“Union wou heel graag mijn lopend contract openbreken maar we kwamen er niet uit”, blikt Karel Geraerts terug in het programma Extra Time. “Dat ging over het financiële en de duur van dat contract. Voor alle duidelijkheid, ik vroeg geen Midden-Oostenloon. Had ik hun voorstel getekend, dan had ik binnen een maand op mijn stoel geschuifeld omdat ik me daar niet comfortabel bij voelde.”

“Ik wilde graag blijven. Ik heb toen aangegeven dat ik nog een contract had en gewoon wilde verder doen aan dat contract. Mijn engagement zou hetzelfde zijn. Dat was onbespreekbaar voor Union, dus beslisten ze mij op straat te zetten. Dan ben je even boos op Union. Even ontgoocheld op Union. Wederzijds zal dat ook zo zijn. De eerste dagen begrijp je dat niet. De intentie was echt om te blijven bij Union.”

Pint drinken

Vandaag is de bittere pil doorgeslikt. “Ik heb in mijn bureau veel gesprekken gehad met spelers die wilden vertrekken maar niet konden vertrekken. Ik weet dat ze een bepaalde visie hebben en zich strak aan houden. Dat maakt deel uit van hun succes. Kijk, ik zit al zo lang in het voetbal dat ik weet dat dit er jammer genoeg bij hoort. Als ik de mensen van Union nu tegenkom – Chris O’Loughlin, Philippe Bormans, Alex Muzio – zullen we een pint drinken en heel normaal doen tegen elkaar.”
Beloften geweigerd

“Het grote nadeel van mijn ontslag was de timing”, aldus de coach. “Negen op tien clubs hadden hun huiswerk klaar en hadden coaches aangesteld. Dus nu is het heel rustig afwachten wat er de komende weken gebeurt. Op een gegeven moment zal ik wel weer aan de slag kunnen.” Geraerts ontkende niet dat Club Brugge in het tussenseizoen een optie was én ook de nationale beloftenploeg kwam aankloppen, nadat Jacky Mathijssen op straat werd gezet. “Maar de beloften wilde ik niet doen.”

LEES OOK: Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Geraerts over ontslag bij Union
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

VIDEO: STVV viert het behoud

VIDEO: STVV viert het behoud

Een gelijkspel in Kortrijk, een nederlaag van Cercle Brugge. STVV bleef zo eerste in de...

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Met een 0-1 zege in Anderlecht staat Union een stap dichter bij de landstitel. Als...

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Union, Club Brugge of toch nog Racing Genk, de titelstrijd in de Jupiler Pro League...

Sven Kums hangt zijn voetbalschoenen aan de haak

Sven Kums hangt zijn voetbalschoenen aan de haak

Op zijn 37ste neemt Sven Kums afscheid van het profvoetbal. De winnaar van de Gouden...