Kaya ziet 8 topclubs in België: “Daar hoort ook STVV bij”
Met goed voetbal en een flinke portie jong geweld staat STVV op de zevende plaats. Een punt pakken bij AA Gent, Racing Genk en Club Brugge, dat mag gezien worden. Zondag krijgen ze koploper Union op bezoek. Fatih Kaya is klaar voor die strijd.
De 23-jarige spits belandde vorig seizoen bij STVV op aangeven van Bernd Hollerbach. Thorsten Fink liet Fatih Kaya aan het seizoen beginnen als spits en is zeer te spreken over zijn inzet. Negentig minuten heen en weer draven, de duels niet schuwen, de bal bijhouden en het team tijd geven om op te schuiven, dat doet Kaya goed.
De kers op de taart ontbreekt echter. Nul goals na negen matchen. Als spits word je daarover aangesproken. “Winnen als team is belangrijker dan zelf te scoren”, gooit Fatih Kaya de bal terug. “Ik blijf voluit in functie van de ploeg spelen. Dat doelpunt komt wel. Het maakt voor mij niet uit wie scoort.”
Goed niveau
Thorsten Fink neemt de Duitse aanvaller met Turkse roots graag in bescherming. De ervaren coach kijkt naar het team. “In ons systeem heb ik een werkkrachtige spits nodig, anders kunnen we ons gameplan niet volgen”, zei hij recent.
Het klassement geeft Fink gelijk. Met 13 op 27 staat STVV op de zevende plaats. Ze verdienden bovendien enkele punten meer.
Zondag zakt Union naar Haspengouw af. Donderdag in Anfield, zondag op Stayen. Fatih Kaya hoopt de koploper onderuit te kunnen halen. “Of Union de beste ploeg is, valt moeilijk te zeggen. Dit seizoen zijn er acht tot negen topploegen. Teams die elkaar waard zijn. De vorm van de dag is dan belangrijk. Union doet het alvast heel goed. Een sterke ploeg.”
“Of STVV bij dat achttal topclubs zit? Ja. We hebben in die negen matchen laten zien dat we een goed niveau halen. Maar wij kijken niet naar het klassement. We leven van match tot match.” (DC)
LEES OOK: STVV trekt opnieuw naar Duitsland