Koeman baalt na nederlaag Nederland
Het Nederlands Elftal was zeker van een plaats in de achtste finales. Ronald Koeman voerde drie wijzigingen aan zijn elftal door. De fans waren talrijk van de partij in Berlijn. Ze kregen een ander Oranje te zien.
“We speelden als een kip zonder kop. Maar ik ben verantwoordelijk voor dit”, zuchtte Ronald Koeman na afloop. “Ik ben ook verantwoordelijk voor deze wedstrijd. Maar we gaan naar de volgende ronde, we hebben nog een kans. Maar dan moet het absoluut veel beter in vele opzichten, maar dat zit ook in dit elftal.”
“We staan nog. Dan geldt het voor iedereen, ook voor mij, dat je moet reageren. Het elftal op dusdanige wijze voorbereiden op de volgende wedstrijd. Want dan is het definitief knock-out. Maar dan zullen we wel uit een ander vaatje moeten tappen dan we vandaag hebben gedaan.”
Nederland stond nergens in de eerste helft (0-1). Na de rust liep het beter, maar achteraan zat het niet goed (2-3). De Oostenrijkers komen als groepswinnaar tegenover de nummer twee uit Groep F te staan, waarschijnlijk Tsjechië of Turkije. Nederland gaat als nummer drie een ietwat onzeker toernooivervolg in, omdat het een nog nader te bepalen groepswinnaar gaat treffen.
Koeman kreeg de vraag of hij als Nederland sneuvelt in de volgende ronde verder kan als bondscoach. “Ik denk dat dat niet een vraag is voor nu. Ik hou er niet zo van om vragen te beantwoorden van als, als, als. Als telt niet in het leven. Als het eenmaal zo ver is, zal ik proberen te antwoorden.”
BEKIJK: Fans Oranje zetten Berlijn ook op stelten
Ik kots echt van dit Nederlands elftal. Geen passie, geen vuur. Nikszeggende slappe hap. Maar wel een zweetband met een gouden 10 erop! Zum kotschen!! #nedoos #ek2024 #NEDAUS #NEDAUT pic.twitter.com/Detg6I7JZ9
— Bumper!! (@ZomerSnurkje) June 25, 2024
Valentijn Driessen fileert #Oranje @OnsOranje na #nedoos @ek2024 hele video: https://t.co/MvuV7hJ5Fu pic.twitter.com/tJNjcohmIa
— Pim Sedee (@PimSedee) June 25, 2024