Koeman haalt zwaar uit naar FIFA: “Het is absurd”

04-06-2025 10:05
-
Geschreven door CR
Koeman haalt zwaar uit naar FIFA: “Het is absurd”

Binnen een tiental dagen begint het WK voor clubs. Een gedrocht van een competitie. Het dient enkel en alleen om nog meer geld naar het voetbal te laten vloeien. Ronald Koeman haalt zwaar uit.

“Het is absurd dat dat gespeeld wordt. Ja, de clubs zullen er blij mee zijn, ze krijgen er een hoop geld voor. Maar de spelers… Ik kan me niet voorstellen dat iemand met een Champions League of een titel op zak heel blij is dat hij nu naar het WK voor clubs kan. Je maakt er spelers gewoon mee kapot”, vertelt hij terecht.

Er is al veel kritiek geweest. Spelers zoals Kevin De Bruyne, die niet deelneemt met Manchester City, en Rodri waren ook niet te spreken. Er zijn veel te veel matchen in het voetbal. Bij de nationale teams is er de Nations League, nog zo een compleet overbodige competitie.

Arsène Wenger is dan weer lovend, maar dat komt omdat FIFA hem betaalt als werknemer. “We kunnen toernooien organiseren met alleen Real Madrid, Barcelona, Chelsea enzovoort. Maar dat verandert niets aan het mondiale voetballandschap. Mijn droom is dat het voetbal een dominante sport wordt over de hele wereld. Dit is een mooi podium voor iedereen om hun kwaliteiten te laten zien. Ik hoop verrast te worden door spelers uit Afrika, Azië, Amerika, die normaal gesproken niet met hun land naar een WK gaan.”

We zijn benieuwd hoe Wenger zou spreken als hij nog coach was…

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

BEKIJK: 14.000 fans op fandag Club Brugge

BEKIJK: 14.000 fans op fandag Club Brugge

Geen Ardon Jashari op de fandag van Club Brugge. Wel een massa blauwzwarte fans. Een...

Dieumerci Mbokani hakt de knoop door

Dieumerci Mbokani hakt de knoop door

Na een passage bij FC Noah Erewan liet Dieumerci Mbokani de deur op een kier....

Wat is er van Kévin Denkey?

Wat is er van Kévin Denkey?

Cercle Brugge wist Kévin Denkey in januari 2021 transfervrij over te nemen van Nîmes Olympique....

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Sportief directeur Dimitri de Condé maakte zich sterk dat Racing Genk de groep goed samen...