Kompany met oude bekenden van RSCA: “Het is mijn taak”
Bayern München neemt het vanavond in Cyprus op tegen Pafos FC. Die club uit Cyprus is een nieuwkomer in de Champions League. Iedereen verwacht een vlotte zege van Bayern.
“Mijn taak is om Pafos te kennen, de geschiedenis, de club en alles eromheen. Het is een beetje anders, maar ik weet waar de club vandaan komt en welke reis ze heeft gemaakt. Ik heb zelfs een aantal van hun spelers gecoacht en heb in mijn carrière een paar keer tegen een beroemde centrale verdediger gespeeld.”
Hij heeft het onder meer over Derrick Luckassen en Landry Dimata, die voor Pafos FC spelen. Zij speelden bij Anderlecht toen Kompany er trainer was. De beroemde centrale verdediger is David Luiz (ex-Chelsea).
De verwachting is dat Kompany gaat roteren. “Als je naar de kalender kijkt en de intensiteit ziet na de interlandperiode, dan moeten we rouleren. Nu gaat het erom te laten zien hoe goed mensen zijn als ze hun kans krijgen. Het is gezonde concurrentie. Op dit moment draait het om concurrentie, wat ook een bijzondere kracht creëert.”
Lees ook: Dimata scherp voor Anderlecht