Kylian Mbappé maakt brandhout van de voetbalwereld

10-09-2025 12:50
-
Geschreven door Redactie
Kylian Mbappé maakt brandhout van de voetbalwereld

Massa’s geld verdienen, tot de topvoetballers horen, volgens Kylian Mbappé is het niet al goud wat blinkt. Een carrière in het topvoetbal, hij raadt het zijn kinderen niet aan.

Op het eerste gezicht lijkt het leven van Real Madrid-ster Kylian Mbappé perfect, maar in een openhartig interview met L’Équipe werpt de Franse spits een ander licht op de werkelijkheid. Achter de schermen van het topvoetbal is de wereld lang niet zo glansrijk als hij lijkt.

“Ik zeg altijd dat mensen die naar het stadion gaan, het geluk hebben dat ze ‘gewoon’ naar een show komen kijken en niet weten wat er achter de schermen gebeurt”, vertelt de Franse ster openhartig. “Als ik deze passie niet had gehad, zou de voetbalwereld me allang hebben afgeschrikt.”

De voetbalwereld heeft dan ook een dusdanig slechte indruk achter gelaten bij de 26-jarige spits, dat hij hoopt dat zijn toekomstige kinderen niets met voetbal zullen hebben. Toch twijfelt hij nog altijd niet om op korte termijn te breken met de sport: “Ik denk dat een bal helaas nooit ver weg zal zijn. Hoe dan ook, ik zou mijn kind nooit aanraden om de voetbalwereld in te stappen.”

Wat ongetwijfeld ook niet bijgedragen zal hebben aan zijn beeld over het wereldje, is het juridisch geschil waar hij met PSG in verwikkeld is geraakt sinds zijn overstap naar Real Madrid. In het voorjaar van 2024 ging hij de strijd met PSG aan om de 55 miljoen euro aan onbetaalde salarissen en diverse bonussen terug te vorderen.

“Het is mijn recht, het is arbeidsrechtelijk. Door het proces heen wekte het de indruk dat ik PSG kwaad wilde doen. Ik heb een arbeidsovereenkomst getekend. Ik wilde gewoon betaald worden. Ik heb niets tegen PSG, ik hou van deze club, ik heb er vrienden. Maar het is de enige manier om te krijgen waar ik recht op heb, iets wat ik met moeite heb verdiend. Of je het nu leuk vindt of niet, het blijft een job,” legde hij uit.

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

KALENDER: Wie speelt tegen wie in Play-off 1?

KALENDER: Wie speelt tegen wie in Play-off 1?

Speeldag 2 ligt achter de rug in de Champion’s Play-offs. Union en Club Brugge boekten...

Wat is er van Michel-Ange Balikwisha?

Wat is er van Michel-Ange Balikwisha?

William Balikwisha debuteerde op zijn negentiende bij Standard. In september 2020 was het aan zijn...

Staande ovatie voor Simon Mignolet

Staande ovatie voor Simon Mignolet

Nog één keer op Stayen in actie komen, die wens ging niet in vervulling voor...

VIDEO: Kiest Wouter Vrancken voor Burgess, Leko en de VAR?

VIDEO: Kiest Wouter Vrancken voor Burgess, Leko en de VAR?

Christian Burgess of Brandon Mechele in je ploeg? Ivan Leko of Nicky Hayen? Kiest Wouter...