Lofzang voor Thibaut Courtois: “Parijs 2022”
Acht reddingen. Thibaut Courtois moest zich slechts één keer gewonnen geven op Anfield. Een onhoudbare treffer. Liverpool won met 1-0. Na afloop werd Courtois onder lofzangen bedolven.
Zo had Courtois net voor de rust een geweldige voetreflex in huis op een poging van Szoboszlai. “Je moet jezelf op zo’n moment zo groot mogelijk maken”, stelde de Rode Duivel na afloop. “Als ik in doel blijf staan, is het zoals een penalty. Ik gooide dan maar mijn volledige lijf in de strijd. Het is geen save zoals je ze in een keepershandboek ziet.”
“Deze reddingen horen in het Real-museum”. Thibaut Courtois en niemand anders voorkwam dat de Koninklijke gisterenavond Liverpool met een pandoering verliet. De Rode Duivel pakte uit met enkele fenomenale saves op Anfield. Zelfs tegenstanders konden hun ogen niet geloven: “Het deed me denken aan Parijs 2022”.
“Courtois was buitengewoon. Hij gaf me het gevoel van de Champions League-finale in Parijs van 2022”, stelde Virgil van Dijk. Courtois had toen negen cruciale reddingen in huis. Daar hoorde een clean sheet bij. Real Madrid boekte toen een 0-1 zege in het Stade de France en won de cup met de grote oren.
WAT EEN SAVE 🧤🇧🇪
Thibaut Courtois houdt Real Madrid recht ⭐😍#UCL #ChampionsLeague #UEFAChampionsLeague #Courtois #ThibautCourtois pic.twitter.com/EMVotc9f0e
— Pickx Sports (@PickxSports) November 4, 2025
“Voor mij is Courtois de beste doelman ooit. Hij heeft alles. Technische oplossingen, passing, persoonlijkheid, beslissingen maken, proactief zijn”, oppert de Spaanse journalist Guillem Balagué.
“Courtois wandelde alleen”, luidt de kop van MARCA. Een verwijzing naar de ‘You’ll never walk alone’ van Liverpool FC. “Real Madrid heeft een keeper van een andere planeet. Nochtans vergeet de FIFA hem jaar na jaar bij de verkiezing van beste doelman van het jaar. Deze reddingen van Courtois op Anfield horen in het clubmuseum.”