Coucke opgelicht? Van Holsbeeck voor rechtbank

23-01-2025 09:26
-
Geschreven door Redactie
Coucke opgelicht? Van Holsbeeck voor rechtbank

In de zaak Propere Handen kwamen talloze wansmakelijke zaken bovendrijven. Geen alleenstaand feit in het profvoetbal. Bij de overname van RSC Anderlecht zou Marc Coucke opgelicht zijn. De Brusselse kamer van inbeschuldigingstelling stuurt makelaar Christophe Henrotay door naar de correctionele rechtbank. Dat geldt ook voor Herman Van Holsbeeck en Jo Van Biesbroeck, beleidsbepalers bij RSC Anderlecht.

Ze worden verdacht van fraude bij de verkoop van RSC Anderlecht aan Marc Coucke. De zakenman nam in 2017 de aandelen van onder meer Roger Vanden Stock en Herman Van Holsbeeck over. Zijn bedrijf Alychlo betaalde 59,2 miljoen euro voor 75% van de aandelen.

Het federaal parket is van mening dat de prijs die Marc Coucke moest betalen is verhoogd. Coucke zou tijdens de onderhandelingen zijn misleid met vervalste documenten en onjuiste informatie.

Makelaar Christophe Henrotay zou daarnaast via een schimmige constructie rond het contract van Leander Dendoncker een bedrag van 3 miljoen euro hebben opgestreken.

Van Holsbeek kwam ook zwaar in opspraak in het schandaal Propere Handen. Hij verdween uit het voetbal, net als Jo Van Biesbroeck. Christophe Henrotay zit wel nog in het voetbal. Hij behartigt onder meer de belangen van Francis Amuzu, Mika Godts en Thibaut Courtois.

Nieuwsbrief

Specials

Genk 9 penalty’s, Standard 8, Kortrijk 0

Genk 9 penalty’s, Standard 8, Kortrijk 0

Na 24 speeldagen is er nog één ploeg die geen penalty mocht trappen in de...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League, met 26 mei...

Deze transfermarkten zijn nog open

Deze transfermarkten zijn nog open

De Belgische wintermercato sloot op 3 februari af, net als in Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

De Belgische wintermercato liep van 7 januari tot en met 3 februari. De clubs kunnen...

VIDEO Kums & Delorge: “AA Gent Play-off 1”

VIDEO Kums & Delorge: “AA Gent Play-off 1”

Met nog vijf duels te spelen staat KAA Gent op de zesde plaats. Play-off 1...