Meer toeschouwers in Jupiler Pro League

04-01-2024 09:01

Meer toeschouwers in Jupiler Pro League

Bij de eerste twintig speeldagen in het huidige seizoen zakten ruim 1,6 miljoen toeschouwers naar de stadions af, meldt de Pro League. De bezettingsgraad ging richting 65 procent, bijna tien procent meer dan vorig jaar.

“Onze stadions doen leven en brengen mensen samen, daar werken we samen met onze clubs elke dag aan”, stelt Lorin Parys, de CEO van de Pro League. “Die doelstelling moesten we na Covid extra aandacht geven omdat fans langer dan in andere landen weg leken te blijven.”

De Pro League verdedigt de formule met play-offs, die voor meer spanning en toeschouwers zou zorgen. “Onze competitie staat garant voor spektakel en ‘unscripted drama’, zoals de seizoensfinale die iedereen zich nog lang zal herinneren.”

“Dit seizoen is er spanning van de eerste tot de zestiende plaats. Er zijn meer kanshebbers en uitdagers dan ooit voor de titel en Champions’ Play-offs, terwijl de kloof tussen de ploegen in het klassement klein blijft, dus elke ploeg naar boven en naar onder moet kijken. En onze clubs maken mekaar daardoor ook beter.”

Lorin Parys wijst naar een aantal initiatieven die de beleving ten goede komen. Anderlecht pakt met een lichtshow in het stadion uit, Westerlo startte met kinderanimatie.

“Het is dus ook voor en na de wedstrijd de moeite om met familie en vrienden naar een stadion te komen en er te blijven”, staat in het statement van de Pro League te lezen.

toeschouwers
foto DC | www.voetbalbelgie.be
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Dossier: Transfers zomermercato 2024/2025 België JPL

Op vrijdag 26 juli begint het seizoen 2024/2025 in de Jupiler Pro League. In de...

Razend spannende titelstrijd zonder play-offs

Razend spannende titelstrijd zonder play-offs

In België maak je na dertig speeldagen als zesde nog kans op de landstitel. De...

Gift Orban nog geen goalgetter in Ligue 1

Gift Orban nog geen goalgetter in Ligue 1

20 doelpunten in 22 wedstrijden. AA Gent liet Gift Orban niet voor 27 miljoen euro...

KAA Gent is nog niet klaar met KV Mechelen en STVV

KAA Gent is nog niet klaar met KV Mechelen en STVV

Niet alleen in Play-off 1 is het spannend. AA Gent leek luidop te mogen dromen...

Belgische spelers in de elf: Anderlecht bovenaan, Union onderaan

Belgische spelers in de elf: Anderlecht bovenaan, Union onderaan

Anderlecht wordt wel eens een Deense ploeg genoemd, STVV een Japans team. De cijfers tonen...