Meerdere Belgische clubs failliet?

02-12-2025 07:47
-
Geschreven door Redactie
Meerdere Belgische clubs failliet?

DAZN bracht het afgelopen voetbalweekend in de Belgische Pro League in beeld. De betalingsschijf van november voeren ze echter niet door. Volgens DAZN is het mediacontract beëindigd. De Pro League heeft DAZN in gebreke gesteld. Meerdere clubs wachten bang af. 

“We hebben een contract van vijf jaar met DAZN. We verwachtten dan ook dat dit contract zal worden uitgevoerd”, stelde Lorin Parys, CEO van de Pro League, in het programma La Tribune. “Dat is in het belang van de supporters, de clubs en het Belgische voetbal in het algemeen.”

DAZN bood vorig jaar meer dan andere partijen en haalde de televisierechten voor 84 miljoen euro per jaar binnen. Een contract voor vijf jaar, dat ze met hun volle verstand tekenden. Hun vorige contract was goed voor 93 miljoen per jaar.

Die 84 miljoen euro mogen ze in maandelijkse schijven betalen. De Pro League stort sommen aan de Belgische clubs door. DAZN voerde de betaling van november niet uit en is niet van plan dat nog te doen. “We zijn geschokt door het gedrag van DAZN”, aldus Lorin Parys.

Advocaten

Ze stelden DAZN officieel in gebreke. “We komen op voor onze rechten, ook omdat dit een potentiële ramp is voor onze clubs. Vooral voor onze kleinere clubs, voor wie het belang van de televisierechten relatief groter is. Als DAZN het in de contracten vastgelegde bedrag niet betaalt, bestaat het risico dat sommige clubs failliet gaan. Het is een ramp voor de clubs, maar het zou ook de competitie kunnen verstoren.”

DAZN blies vorig jaar zijn mediacontract in Frankrijk op. Ze doen dat nu in België. Ondertussen hebben ze een nieuw contract ondertekend met de Spaanse La Liga. Het streamingplatform gaat er zes procent meer betalen. Goed voor een totaalbedrag van 1,05 miljard euro per jaar.

LEES OOK: DAZN investeert 5 miljard euro in Spanje

De Pro League heeft DAZN officieel in gebreke gesteld bij het arbitragetribunaal CEPANI. Ondertussen is er wel nog contact tussen DAZN en de Pro League. “De dialoog verloopt erg moeilijk, ook al is er nog steeds contact via advocaten. We hopen voor het einde van het jaar een antwoord van de rechtbank te krijgen.”

LEES OOK: DAZN betaalt niet meer

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Tegen FC Barcelona ging er een ‘Nicky Hayen Bruges Army’ door het stadion. Een maand...

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

Ivan Leko begint aan zijn derde avontuur bij Club Brugge met een thuismatch tegen Arsenal....

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge nam afscheid van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla en Joel Ordonez. Nicky Hayen...

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

Ivan Leko kon niet bij Standard blijven, KAA Gent bood de Kroatische trainer een contract...