Witte rook voor Radja Nainggolan
Nog een half seizoen bij Sporting Lokeren blijven of een contract voor anderhalf jaar versieren bij Patro Eisden? Radja Nainggolan gaf op zijn 37ste aan voor die tweede optie te willen kiezen. Bij Lokeren weigerden ze in eerste instantie mee te werken aan dat verhaal. Er komt nu toch witte rook uit de schoorsteen.
“We hadden hem graag behouden en hebben daar alles voor gedaan, maar uit respect voor Radja Nainggolan geven we alsnog groen licht”, stellen CEO Thomas Bernaert en voorzitter Hans Van Duysen eensgezind.
“KSC Lokeren wil Radja uitdrukkelijk bedanken voor zijn inzet en aanwezigheid op Daknam. In een relatief korte periode wist hij een belangrijke stempel te drukken op de sportieve prestaties van het team. Mede dankzij zijn bijdrage slaagde KSC Lokeren erin zich te plaatsen voor de play-off van het seizoen 2024/2025.”
“In zijn allereerste wedstrijd voor KSC Lokeren schreef Radja meteen geschiedenis door te scoren met een Olympisch doelpunt, een moment dat zowel de supporters als de club zich nog lang zullen herinneren. KSC Lokeren wenst Radja veel succes in het verdere verloop van zijn carrière en bedankt hem oprecht voor alles wat hij voor de club heeft betekend.”
Stijnen
De voormalige Rode Duivel gaat bij Patro Eisden onder de leiding van Stijn Stijnen werken. Nainggolan heeft het over “een sportief en financieel interessant project met oog op de langere termijn.”
“Ook ons respect gaat uit naar het bestuur van Lokeren. We zijn blij met de komst van de ex-Rode Duivel, die een contract heeft getekend van 1,5 jaar”, laat zijn nieuwe trainer Stijn Stijnen weten.
Vuurwerk
Toen de geruchten over een transfer van Radja Nainggolan de kop opstaken, reageerde voormalig Rode Duivel Steven Defour als volgt bij Het Nieuwsblad: “Ik zie hem er wel passen. Patro Eisden is een ploeg die het moet hebben van zijn winnaarsmentaliteit. Radja heeft die drive, maar kan tegelijk ook nog altijd supergoed voetballen.”
“Radja en Stijnen? Ja, dat zal sowieso wel eens vuurwerk opleveren. Maar ze kennen elkaar al langer dan vandaag, hè. Hun karakters kunnen elkaar versterken: in positieve, maar misschien ook wel in negatieve zin.”
Ambitie
De Maasmechelse club hoopt met de ervaring en leiderskracht van Radja Nainggolan beter gewapend te zijn in de strijd voor promotie. Er kunnen dit seizoen twee tot drie ploegen een stap hogerop zetten.
Patro Eisden staat voorlopig op de zevende plaats. De nummer drie Beerschot telt vier punten meer. KV Kortrijk en KSK Beveren bijbenen is een ander verhaal. Die clubs tellen respectievelijk dertien tot negentien punten meer.
- Radja Nainggolan ging in 2025 bij Sporting Lokeren aan de slag.
- In 28 wedstrijden in de Challenger League lukte hij 8 doelpunten.
Dit bericht op Instagram bekijken
Een bericht gedeeld door Koninklijke Patro Eisden Maasmechelen (@patro_eisden)