Nathan De Cat krikt zijn statistieken verder op
Beterschap bij Anderlecht. Thorgan Hazard loopt in de kijker met vijf goals in de laatste twee matchen. Nathan De Cat werkte echter ook aan zijn statistieken.
Onder interim-coach Jérémy Taravel krijgt Nathan De Cat meer vrijheid op het middenveld. Het 17-jarige talent lukte in de laatste vier matchen vier assists plus een doelpunt.
“Voor mij is hij een nummer acht”, stelt Sven Kums bij DAZN. “Een zes denkt bijna uitsluitend defensief. De Cat heeft daarvoor te veel drang naar voren en te veel technische bagage. Hij wil infiltreren en dicht bij doel opduiken.”
Hij wordt met Hans Vanaken vergeleken. “Ze hebben hetzelfde gevoel voor ruimte en timing. Alleen is Vanaken een geboren nummer tien, terwijl De Cat volgens mij echt een moderne nummer acht is.”