Nicky Hayen optie voor KAA Gent?

09-12-2025 08:01
-
Geschreven door Redactie
Nicky Hayen optie voor KAA Gent?

Ivan Leko zakte zondag in het geniep naar Parijs af voor een meeting met een delegatie van Club Brugge. Maandag leidde Nicky Hayen de training en kreeg daarna zijn ontslag te horen. Leko liet één minuut eerder via WhatsApp aan KAA Gent weten dat hij een contract tekende bij Club. Zijn driejarige contract bij de Buffalo’s gooide hij na vijf maanden in de prullenmand.

KAA Gent vangt een afkoopsom van 1,08 miljoen euro. Een schrale troost. Al heerst er niet bij iedereen droefenis. De Buffalo’s staan na zeventien speeldagen niet in de top zes. Het loopt niet beter dan vorig seizoen. Het gedachtegoed ‘ander en beter’ is ook aanwezig.

In de loop van het seizoen een nieuwe trainer vinden, is echter geen sinecure. De kans dat KAA Gent voor Stef Wils kiest is klein. Hij mocht bij Antwerp zijn kans gaan als hoofdtrainer en kreeg er recent een ontslagbrief in handen. De Buffalo’s dankten vorig seizoen Wouter Vrancken af en kozen voor Danijel Milicevic, die weinig ervaring als T1 had. Dat werkte niet.

Will Still kreeg in november de bons bij Southampton. Hij was eerder hoofdtrainer bij Lierse, Beerschot, Stade Reims en RC Lens. FC Nantes zou de Engelsman uit Eigenbrakel terug naar de Ligue 1 willen halen.

Rik De Mil is niet vrij. Antwerp probeerde De Mil vorige zomer weg te halen bij Sporting Charleroi. De Bayats hielden De Mil aan zijn contract. Makelaar Mogi Bayat heeft echter een goede relatie met Michel Louwagie, die al een tijd terug een rol speelt bij KAA Gent. De Mil is wel fan van Club Brugge en Medhi Bayat (Sporting Charleroi) zal een fikse afkoopsom eisen.

Rik De Mil of Nicky Hayen?
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Meerdere Nederlandse trainers zijn vrij. John Heitinga kreeg pas de bons bij Ajax. De voormalige international heeft echter weinig ervaring op zak als T1 en kent de Belgische competitie niet. Mark van Bommel beantwoordt wel aan die criteria. Hij werkte twee seizoenen voor Antwerp FC. Van Bommel is echter geen trainer die graag in de loop van een seizoen ergens begint. Hij sloeg bovendien al meerdere aanbiedingen af en staat al bijna anderhalf seizoen aan de kant.

Slaat KAA Gent een Duitse koers in? Bernd Hollerbach is vrij. Hij werkte bij Excel Moeskroen en STVV. Bernd Storck zat bij Moeskroen, AA Gent, Cercle Brugge en KV Kortrijk. Marco Rose leidde Lokomotiv Leipzig, RB Salzburg, Borussia Mönchengladbach, Borussia Dortmund en RB Leipzig. Hij kijkt sinds maart naar een nieuw avontuur uit.

Bij de vrije trainers duikt nu ook de naam van Nicky Hayen op. In minder dan twee jaar leidde hij Club Brugge naar een landstitel, de Beker van België, de Supercup én een fraai avontuur in de Champions League.

LEES OOK: Mocht Nicky Hayen bepaalde spelers niet opstellen?

KAA Gent heeft dit jaar nog drie matchen op de agenda staan: zondag thuis tegen Antwerp, naar Club Brugge en thuis tegen Westerlo. Afwachten met welke trainer dat zal gebeuren.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door KAA Gent (@kaagent)

Nieuwsbrief

Specials

Zevende en laatste nieuwkomer bij Club Brugge

Zevende en laatste nieuwkomer bij Club Brugge

Club Brugge zou bijna klaar zijn met het transferhuiswerk. Romain Esse is op komst. De...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Er zit weer een drukke transferzomer aan te komen in de Jupiler Pro League 2026/2027....

EXCL VIDEO Frédéric Soèllé Soèllé: “Blij en dankbaar”

EXCL VIDEO Frédéric Soèllé Soèllé: “Blij en dankbaar”

Frédéric Soèllé Soèllé mocht op de eerste speeldag op een basisplaats rekenen tegen Lommel SK....

VIDEO Dries Wouters: “Mooi punt tegen STVV”

VIDEO Dries Wouters: “Mooi punt tegen STVV”

De kop is eraf voor Lommel SK. Terug in eerste klasse. De trip naar gouwgenoot...

BEKIJK: STVV-Lommel in aangepast stadion

BEKIJK: STVV-Lommel in aangepast stadion

Europees voetbal, Union mag dat niet in eigen huis beleven, STVV wel. Daar hoort een...