Nieuwkomer nummer 9 bij Lierse: Jenthe Mertens
Lierse is zeer actief op de transfermarkt met maar liefst 11 spelers die deze zomer hun hoofdstuk op ’t Lisp afsloten plus 9 nieuwkomers. Jenthe Mertens is de jongste aanwinst.
De Pallieters focusen zich al enkele jaren op het opleiden en afleveren van Belgische talenten, die klaar zijn voor een stap hoger op de voetballadder. Deze zomer vertrokken zo al drie spelers naar de Jupiler Pro League en drie anderen gingen hun geluk beproeven bij een hoger aangeschreven ploeg. Luc Marijnissen zit nu bij Dender, Emmanuel Da Costa vertrok naar La Louvière.
Primeur
Lierse SK gaat als eerste Belgische club ooit shoppen bij het Liechtensteinse FC Vaduz. Het haalt de 25-jarige rechtsachter Jenthe Mertens binnen voor een nog onbekend bedrag. Zijn profiel als ervaren, maar toch nog jonge speler past dus helemaal binnen het beleid van de club.
Jenthe Mertens doorliep de jeugdopleiding van KRC Genk, MVV en OH Leuven, maar deed vooral ervaring op bij Go Ahead Eagles en SK Beveren in respectievelijk de Keuken Kampioen Divisie en de Challenger Pro League. Anderhalf jaar geleden zette Mertens een gewaagde stap in het diepe door een contract te tekenen bij FC Vaduz.
FC Vaduz speelt elk jaar in de voorrondes van de Conference League doordat ze de nationale bekercompetitie van Liechtenstein steeds weten te winnen door een gebrek aan concurrentie. Hierdoor hebben ze het wereldrecord voor meeste eindoverwinningen in de nationale beker veroverd met 52 eindzeges. Ze draaien echter mee in de Zwitserse competities. FC Vaduz komt al lange tijd in de tweede klasse uit.
Mertens tekende bij de Pallieters een contract voor twee seizoenen, waarin hij het nummer 66 zal dragen. (A.A.)