Noa Lang: “Als ik fit ben, succes tegen mij”

15-11-2024 16:58
-
Geschreven door Redactie
Noa Lang: “Als ik fit ben, succes tegen mij”

Na een flinke portie blessureleed gekoppeld aan mindere prestaties loopt het terug goed voor Noa Lang.

“Zo snel mogelijk”, reageert Lang in gesprek met De Telegraaf als hem wordt gevraagd hoe snel hij Koeman wil overtuigen dat hij in de basis van Oranje hoort. “Maar ik zit bij PSV in de situatie dat ik 60 minuten speel en dat aantal moet opbouwen. Ik weet waar ik vandaan kom. Cody Gakpo, die het goed doet bij Liverpool en bij het Nederlands elftal altijd levert, is mijn concurrent op de linksbuitenplaats. Het is gezonde concurrentie. Maar ik weet dat ik nog heel veel interlands achter mijn naam zal krijgen en beslissend ga zijn. Ik heb de potentie om een onbetwiste basisspeler te zijn. En niet alleen bij het Nederlands elftal, kan ik je vertellen.”

Lang heeft al tien interlands voor Oranje achter de rug. Daarin scoorde hij één keer en gaf hij twee assists. Géén geweldige statistieken, maar daar heeft de aanvaller een verklaring voor. “Ik word vaak dubbel gedekt. En een schitterende steekbal als voorassist, waar vervolgens uit wordt gescoord, telt niet als assist of goal. Maar ik creëer gewoon heel veel”, aldus de PSV’er. “Ik heb niet vaak in de basis gestaan en ben lang geblesseerd geweest. Met mijn kwaliteiten moet het beter. Maar dat komt vanzelf. Toch staar ik me niet blind op statistieken. Ik ben voetballer geworden, omdat ik het leuk vind. Bij elke bal die ik krijg, wil ik een mooie actie maken. Als iemand anders vervolgens scoort of de assist geeft, dan vind ik het ook prima. Kijk hoeveel kansen er door mij ontstaan.”

De aanvaller merkt dat hij lekker in zijn vel zit. “Ik voel me weer voetballer. Waarom zou ik me na vorig seizoen druk maken over bepaalde dingen? Ik zit weer lekker bij het Nederlands elftal.” Als hij de vraag krijgt of hij liever in een volle Arena optreedt of de Nations League wint met Oranje is hij duidelijk. “De Nations League winnen.”

Lang is in ieder geval duidelijk over wat hij gaat toevoegen aan het Nederlands elftal. “Creativiteit, schijt, dus eigenlijk wat ik altijd doe. Voor mij is het niet eens een vraag of ik iets kan toevoegen. Als ik fit ben: succes tegen mij.” Ook durft hij al verder te kijken dan de Nations League. Het WK 2026 speelt al in zijn hoofd. “Dat is geen vraag toch? Wat ik zeg. Als ik fit ben, dan sta ik er gewoon. En dan is mijn ultieme droom het WK te winnen.”

Nieuwsbrief

Specials

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

Als een ploeg in de probleemhoek verzeilt, is de trainer meestal het eerste slachtoffer. “We...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Anderlecht leed een 0-3 nederlaag tegen Club Brugge. Een titelstrijd met twee ploegen lijkt in...

Straffe cijfers voor KRC Genk

Straffe cijfers voor KRC Genk

Matte Smets pakte in de vijfde minuut een rode kaart. Met tien tegen elf versloeg...