Onderzoek naar omstreden transfers PSG

19-09-2023 13:54
-
Geschreven door Redactie
Onderzoek naar omstreden transfers PSG

De UEFA start een onderzoek op naar mogelijke fraude bij drie transfers van PSG naar een club in Qatar. Die oliestaat is eigenaar van de Franse topclub.

Marco Verratti en Abdou Diallo tekenden bij het Qatarese Al-Arabi. Julian Draxler trok een shirt van Al-Ahli aan. Neymar (Al-Hilal) en Georginio Wijnaldum (Al-Ettifaq) vertrokken ondertussen naar Saoedi-Arabië. Zo stroomde er bijna 200 miljoen van het Midden-Oosten naar PSG.

PSG is eigendom van de investeringsgroep Qatar Sports Investments. Volgens L’Equipe wil de UEFA uitpluizen of er sprake is van belangenvermenging. Als blijkt dat de twee partijen verbonden aan elkaar zijn, levert dat een straf namens de voetbalbond op.

Het onderzoek is het gevolg van de Financial Fair Play-regelgeving. Omdat gerelateerde partijen boekhoudkundig voor scheve verhoudingen kunnen zorgen, kunnen die regels omzeild worden. Spelers zouden voor buitensporige transacties verhandeld kunnen worden, zodat clubs hun financiële huishouding kunstmatig gezond kunnen houden.

LEES MEER OVER:

Ligue 1

PSG

Transfers

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

BEKIJK: 14.000 fans op fandag Club Brugge

BEKIJK: 14.000 fans op fandag Club Brugge

Geen Ardon Jashari op de fandag van Club Brugge. Wel een massa blauwzwarte fans. Een...

Dieumerci Mbokani hakt de knoop door

Dieumerci Mbokani hakt de knoop door

Na een passage bij FC Noah Erewan liet Dieumerci Mbokani de deur op een kier....

Wat is er van Kévin Denkey?

Wat is er van Kévin Denkey?

Cercle Brugge wist Kévin Denkey in januari 2021 transfervrij over te nemen van Nîmes Olympique....

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Toch een uittocht bij KRC Genk?

Sportief directeur Dimitri de Condé maakte zich sterk dat Racing Genk de groep goed samen...