Opmerkelijk! Jason Denayer toch bij Rode Duivels

16-09-2022 13:41
-
Geschreven door Dimitri Charles
Opmerkelijk! Jason Denayer toch bij Rode Duivels

Roberto Martinez maakte zijn selectie voor de interlands tegen Wales en Nederland bekend. De opmerkelijkste naam in de 30-koppige selectie is wellicht die van Jason Denayer. Hij speelde al maanden geen match. Martinez laat Denayer meetrainen.

De 28-jarige centrale verdediger heeft 35 interlands achter zijn naam staan. Jason Denayer had echter een aflopend contract bij Olympique Lyon en zit op 16 september nog altijd zonder werkgever. Niet dat er geen belangstelling was. Denayer hapte niet toe.

Vorig seizoen kwam Denayer al minder in beeld. De Jettenaar kwam in 20 duels in de Ligue 1 en Europa League in actie. Goed voor 1.360 speelminuten. Daarin lukte hij 3 goals en 1 assists. Als we nog wat verder in de cijfers duiken: Jason Denayer kwam op 10 april voor het laatst in actie met Olympique Lyon. In 2022 mocht hij nog 1 en 89 minuten opdraven in de Europa League tegen West Ham United.

Je kan dus niet stellen dat hij sinds het verlopen van zijn contract op 30 juni niet meer in actie kwam op clubniveau. Zijn laatste speelminuten dateren van 14 april. Drie wedstrijden in 2022 is pover.

“Denayer traint individueel, zonder de discipline die er bij een ploeg heerst. Als je niet speelt voor een club, kan je niet voor de nationale ploeg spelen”, stelt bondscoach Roberto Martinez. Maar hij mag zich volgende week dus wel in Tubeke melden om mee te trainen bij de Rode Duivels. Het gaat dus om een 29+1 selectie.

Hij kwam voor het laatst met de Rode Duivels in actie op 29 maart, in een oefenpartij tegen Burkina Faso. Denayer was er niet bij in de Nations League tegen Nederland, Polen, Wales en opnieuw Polen. Hij zal de komende interlands tegen Wales en Nederland vanuit de tribune volgen.

LEES OOK: SELECTIE: Roberto Martinez roept één nieuwkomer op

Denayer telt nog mee
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Op 12 juni gingen de transfermarkten in Engeland en Schotland open. De Belgische Pro League...

AA Gent en Milicevic: complete ommezwaai in 86 dagen

AA Gent en Milicevic: complete ommezwaai in 86 dagen

24 maart 2025 – “Mijn vertrouwen in Danijel Milicevic is heel groot. Hij is een...

BEKIJK: Medische testen bij STVV

BEKIJK: Medische testen bij STVV

Maandag staat de eerste veldtraining voor het seizoen 2025/2026 op de agenda bij STVV. Wouter...

Top 10: nieuwe marktwaardes spelers in JPL

Top 10: nieuwe marktwaardes spelers in JPL

Club Brugge verwacht tientallen miljoenen euro’s op te halen op de transfermarkt. Bij Union of...