“Overmars viel te veel meisjes en vrouwen lastig”
Geen landstitel voor Ajax. Ze staan voorlopig vijfde. Kan Ajax het gat met PSV dichten zonder de vetpotten van de Champions League. Jordi Cruijff krijgt een rol bij de heropbouw, Marc Overmars niet.
Vier jaar geleden werd hij ontslagen als directeur voetbalzaken vanwege grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Het Instituut Sportrechtspraak (ISR) schorste Overmars in november 2023 voor twee jaar, waarvan één jaar voorwaardelijk. Enkele maanden later kreeg hij een contract bij Antwerp FC.
“Ik ben voorzitter geweest van de raad van commissarissen. Ik kan je zeggen: ik mag Overmars als persoon heel graag. Hij was zelfs linksbuiten in de tijd dat ik voorzitter van de club was. Maar in de periode dat ik in de raad van commissarissen zat, zijn er te veel meisjes en vrouwen uit zichzelf naar mij toegekomen die aangaven dat ze hier veel last van hebben gehad. Die werken er bovendien nog steeds”, stelt voormalig voorzitter Michael van Praag bij Goedemorgen Eredivisie.