Pro League kondigt degradatie Jong Genk aan

Jong Genk pakte geen punten bij RFC Luik en eindigt zo op de voorlaatste plaats in de Challenger Pro League. In Genk gingen ze er vanuit dat Jong Genk niet zou degraderen. De Pro League kondigt dat echter officieel aan.
De profclubs keurden met een kleine meerderheid een nieuwe competitieformat goed. Vanaf het seizoen 2026/2027 zouden er terug achttien clubs in de Jupiler Pro League spelen. Zonder play-offs. Om Racing Genk en KAA Gent over de streep te trekken, werd bepaald dat er vier belofteploegen in de Challenger Pro League mogen aantreden. Die regel zou al vanaf het seizoen 2025/2026 van kracht zijn, waardoor Jong Genk niet zou degraderen en Jong Gent erbij zou komen.
De Hoge Raad van de KBVB heeft de nieuwe competitieformat echter nog niet goedgekeurd. Ten vroegste in mei zou er duidelijkheid zijn. Mogelijk volgen er daarna nog klachten van enkele clubs die het niet eens zijn met die gunstmaatregel voor de B-elftallen van vier topclubs.
Tot nader order degradeert Jong Genk naar Eerste Nationale…