Pro League schrapt quota beloftenploegen
Vanaf seizoen 2026-2027 kunnen ook de beloftenploegen (RSCA Futures, Club NXT, Jong Genk en Jong Gent ) in de Challenger Pro League degraderen naar het amateurvoetbal. De profclubs hebben die knoop vandaag definitief doorgehakt.
De Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) gaf de voorzet. Als er geen reglementswijziging werd doorgevoerd riskeerden de club een boete van 12 miljoen euro te betalen.
Volgens Het Nieuwsblad hebben de profclubs nu de beslissing genomen om de quota van vier beloftenploegen in de Challenger Pro League af te schaffen. Op de Algemene Vergadering was er een tweederdemeerderheid. De topclubs (RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk en KAA Gent) moeten wel minder jaarlijkse vergoeding ophoesten aan de andere tweedeklassers. Die vergoeding daalt van 1 miljoen euro naar 750.000 euro.
Toch is de soap nog niet voorbij. KAA Gent blijft zich verzetten. Volgens de Buffalo’s betekent de schrapping van de quota dat ook het nieuwe competitieformat in de JPL (18 clubs zonder play-offs) ongeldig is.