Propere Handen: Van Holsbeeck, Leko en Leekens % op transfers?

30-11 08:55

Propere Handen: Van Holsbeeck, Leko en Leekens % op transfers?

De Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling keurde de spijtoptantregeling van Dejan Veljkovic goed. Anders gezegd: zijn informatie bleek waardevol. Dat betekent ook slecht nieuws voor een aantal beklaagden. Volgens De Standaard mogen Herman Van Holsbeeck, Ivan Leko, Thierry Steemans, Olivier Renard, Dirk Degraen, Patrick Turcq en ook Georges Leekens het komen uitleggen.

Volgens Veljkovic zou hij tussen 2013 en 2018 meer dan 800.000 euro aan zwart geld betaald hebben aan clubleiders, managers en trainers in de Jupiler Pro League. Voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck zou extra verdiend hebben aan de transfers van onder meer Ivan Obradovic, Sofiane Hanni, Dalibor Veselinovic en Milan Jovanovic. Volgens Het Nieuwsblad kreeg Van Holsbeeck 121.000 euro cash, twee Rolexen en peperdure gepersonaliseerde hemden.

Ivan Leko kon het ook goed vinden met Dejan Veljkovic. Hij zou een percentage krijgen op de transfers van Ivan Tomecak, Mats Rits en Karlo Letica. Een groot deel van die bedragen was nog niet betaald. Thierry Steemans zou als financieel directeur van KV Mechelen zwaar verdiend hebben aan de constructies die Veljkovic opzette bij het afsluiten van transfers.

Georges Leekens zou eveneens zwart geld hebben opgestreken in zijn periode als trainer van Club Brugge.  Olivier Renard (ex-Standard), Patrick Turcq (bij KV Kortrijk), Luc Devroe (bij Oostende) en Dirk Degraen (bij KRC Genk) komen zo ook in opspraak net als Glen De Boeck, Ronny Van Geneugden, Dimitri M’Buyu, Willy Reynders en Yannick Ferrera.

De meeste verdachten ontkennen met klem dat ze meewerkten aan dit soort van financiële wantoestanden.

LEES OOK: Leekens over beschuldigingen Veljkovic: “Persoonlijke afrekening”

Nieuwsbrief

Specials

Fink: “Geen millimeter kwaliteitsverlies bij AA Gent”

Fink: “Geen millimeter kwaliteitsverlies bij AA Gent”

STVV blijft met goed voetbal punten pakken. Woensdag wacht een bekerclash met AA Gent. Thorsten...

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Opvallende cijfers voor Balikwisha

Opvallende cijfers voor Balikwisha

Michel-Ange Balikwisha lukte de enige treffer in de clash tussen Antwerp en OHL. Zijn vijfde...

LOTING – Rode Duivels EK 2024

LOTING – Rode Duivels EK 2024

Om 18 uur begint de loting voor het EK 2024 in Duitsland. De Rode Duivels...

SPECIAL: Vier trainers in Jupiler Pro League ontslagen

SPECIAL: Vier trainers in Jupiler Pro League ontslagen

Geen Jonas De Roeck meer bij KVC Westerlo. Zo komt de teller van het aantal...