Rechterhand van Infantino neemt ontslag
Gianni Infantino wil het volgende WK aan privé-investeerders verkopen. Een verdere commercialisatie van het kampioenschap, inmenging, persoonlijk geldgewin voor de FIFA-voorzitter. Carlos Cordeira wil geen deel meer uitmaken van dat alles.
De 70-jarige hoofdadviseur van Gianni Infantino legt zijn functie per direct neer. “Dit is een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal”, laat Cordeira weten via X. “Als hoofdadviseur van de FIFA-voorzitter, als een voormalige bankier en als een enorme fan van het voetbal kan ik niet toekijken hoe de FIFA overweegt om een deel van het WK te verkopen.”
“Laat mij duidelijk zijn: ik was op geen enkele manier betrokken bij dit voorstel en ik ben er ondubbelzinnig tegen. De FIFA heeft nu al toegang tot buitengewone financiële middelen. Het heeft een reserve van miljarden dollars en geen schulden. Als de leden van de FIFA geloven dat er extra investeringen nodig zijn om het voetbal te laten evolueren, dan heeft de FIFA die financiën al in handen.”
“Ik zie niet in waarom je dan een van de meest waardevolle bezittingen uit het voetbal moet verkopen om daarmee 4,2 miljard dollar of 3,65 miljard euro extra op te halen. Het hypothekeert de toekomst van het voetbal zonder dat te kunnen rechtvaardigen.”
“De verantwoordelijkheid van de FIFA is niet om het commerciële rendement ten koste van alles te maximaliseren. Het moet het voetbal net gaan beschermen.”
let's fucking go pic.twitter.com/83dvGn14QR
— DB10 (@Bio10_) July 31, 2026