Relatie Nicky Hayen begon na Miss STVV

‘Achter elke grote man staat een sterke vrouw’ luidt het spreekwoord. Terwijl Nicky Hayen aan zijn trainerscarrière timmert bij Club Brugge houdt zijn vrouw Vera het gezin, met twee voetballende zonen en een voltijdse job, draaiende in Sint-Truiden.
Hun liefdesverhaal begon op een Miss STVV-verkiezing. Nicky Hayen ging er supporteren voor zijn zus Kelly. “Ik was 16 en hij 19. Zijn zus Kelly was één van mijn beste vriendinnen, we zaten samen op school, dus ik had hem bij hen thuis weleens gezien”, blikt Vera Duchateau terug bij Humo. “Hij was groot en breed. Hij viel op. Na die missverkiezing zijn we samen nog iets gaan drinken op de Markt, en zo is het begonnen.”
Hun eerste serieuze relatie. “Hij was zo fel met zijn voetbal bezig dat hij voor de rest geen tijd had gehad, leek het wel. Hij ging niet uit, dronk geen alcohol, ging op tijd slapen. Hij leefde voor het voetbal.” Nicky Hayen ging er als speler tweehonderd procent voor. Dat doet hij ook als trainer.
Hij speelde bij STVV, RBC Roosendaal, OH Leuven, Antwerp FC en FCV Dender. De centrale verdediger kwam dertien keer met de Belgische U21 in actie. Zijn trainerscarrière begon in Dender en leidde via Zwarte Leeuw naar KVK Tienen. Tussendoor trok hij als assistent van Marc Brys mee naar Saoedi-Arabië, bij Najran SC en Al-Raed. Hayen ging in 2017 aan de slag bij Berchem Sport.

Een jaar later keerde hij terug naar STVV, als jeugdtrainer. Na het ontslag van Marc Brys was hij even interim-coach en daarna T2. Een avontuur bij Waasland-Beveren en het Welshe Haverfordwest County AFC volgde. Sinds 2022 werkt hij voor Club Brugge. Eerst bij Club NXT, sinds maart 2024 als hoofdtrainer.
