Ritchie De Laet: “Het is mooi geweest”

18-05-2024 10:59
-
Geschreven door Redactie
Ritchie De Laet: “Het is mooi geweest”

Een landstitel, twee keer de beker, de supercup. Ritchie De Laet greep recent naast een derde eindzege in de Beker van België. Dat kwam hard aan. Het had zijn afscheid bij Antwerp nog wat meer kleur kunnen geven.

De 35-jarige flankverdediger kondigde onlangs aan dat zijn laatste matchen in een shirt van zijn geliefde Antwerp FC eraan zaten te komen. Wat niet wil zeggen dat hij zijn voetbalschoenen aan de haak hangt.

“Het zijn vijf mooie jaren geweest. De cirkel is rond”, stelt Ritchie De Laet bij Het Laatste Nieuws. “Ik heb dit jaar een paar keer gedacht ‘oké, het is goed geweest’. Het is na dertig jaar wat moeilijker om je elke dag te motiveren. Misschien heb ik dat een paar keer te veel luidop gezegd. Ach, het is best dat we als vrienden uit mekaar gaan.”

De Laet praat met Antwerp over een job binnen de jeugdopleiding. Hij lijkt echter meer te voelen voor een nieuw avontuur als speler. “Ik voel dat ik nog wel wat jaren in mij heb als voetballer. Het is niet op. Ik sluit een verhuis naar het buitenland niet uit. ‘Ik ben daar ni vies van’.”

Hij stroomde in het seizoen 2006/2007 naar de eerste ploeg door. Via Stoke City, Wrexham, Manchester United, Sheffield United, Preston FC, Portsmouth, Norwich City, Leicester City, Middlesbrough en Aston Villa belandde hij in 2018 terug bij Antwerp. Op huurbasis. Er volgde nog een uitleenbeurt aan Melbourne City. De globetrotter begon in de zomer van 2019 aan een succesvol avontuur bij Antwerp.

De Laet wil verder
foto DC | www.voetbalbelgie.be

 

LEES MEER OVER:

Antwerp FC

Jupiler Pro League

Nieuwsbrief

Specials

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

Meer doelkansen creëren, meer balbezit. STVV kwam in eigen huis echter niet tot winst tegen...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Drie seizoenen zonder degradatiezorgen. Bij STVV maken ze dit seizoen andere tijden mee. De Kanaries...

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

Als een ploeg in de probleemhoek verzeilt, is de trainer meestal het eerste slachtoffer. “We...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...