Roberto Martinez lacht critici in België uit

13-09-2023 14:15
-
Geschreven door Redactie
Roberto Martinez lacht critici in België uit

Te weinig vernieuwing bij de Rode Duivels. Wie een tijd geleden goed presteerde, bleef voorrang krijgen. Roberto Martinez slaagde er niet in de zogenaamde gouden generatie naar een hoofdprijs te leiden. Lukt dat wel als bondscoach van Portugal? De cijfers brengen Martinez alvast aan het lachen.

Na negen jaar onder Fernando Santos begon de Portugese nationale ploeg aan een nieuw hoofdstuk. Roberto Martinez leidde Portugal naar een 4-0 overwinning tegen voetbaldwerg Liechtenstein. Ondertussen zitten ze aan een 18 op 18. Portugal lukte 24 doelpunten en slikte geen enkel doelpunt!

De tegenstand is beperkt: Liechtenstein, Luxemburg, Slowakije, Ijsland en Bosnië zijn niet bepaald de zwaarste opponenten. De doelpuntenscore laat de fans echter dromen.

“Dit is dé kanshebber voor het EK 2024”, stelde Youri Mulder bij Ziggo Sport. “Bernardo Silva, João Félix, Gonçalo Ramos, ga maar door. Dan heb je achterin die jongen van Manchester City, Rúben Dias, ook fantastisch. Rafael Leão vergeet ik nog. Het zijn allemaal sterren.”

Roberto Martinez (50) kwam in zes jaar als bondscoach van de Rode Duivels aan een gemiddelde van 2,26 punten per interland. Bij Portugal komt hij aan 3 punten.

In oktober spelen ze thuis tegen Slowakije, na uitwedstrijden tegen Bosnië-Herzegovina en Liechtenstein volgt dit jaar nog een thuismatch tegen Ijsland.

Uitslagen onder Roberto Martinez:

Portugal – Liechtenstein 4-0
Luxemburg – Portugal 0-6
Portugal – Bosnië Herzegovina 3-0
Ijsland – Portugal 0-1
Slowakije – Portugal 0-1
Portugal – Luxemburg 9-0

 

 

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

De Belgische wintermercato liep van 7 januari tot en met 3 februari. De clubs kunnen...

Deze transfermarkten zijn nog open

Deze transfermarkten zijn nog open

De Belgische wintermercato sloot op 3 februari af, net als in Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje...

VIDEO Toby Alderweireld: “Alles kan in Play-off 1”

VIDEO Toby Alderweireld: “Alles kan in Play-off 1”

De titelstrijd lijkt tussen Racing Genk en Club Brugge te gaan. Toby Alderweireld hoopt dat...

IN BEELD: Het nieuwe Camp Nou van FC Barcelona

IN BEELD: Het nieuwe Camp Nou van FC Barcelona

FC Barcelona hoopte dit seizoen het Estadi Olimpic Lluis Companys terug te kunnen ruilen voor...

Massa vuurwerk bij AA Gent – Anderlecht (VIDEO)

Massa vuurwerk bij AA Gent – Anderlecht (VIDEO)

De sfeergroepen van KAA Gent hadden bij de thuismatch tegen RSC Anderlecht een massa vuurwerk...