Rode Duivels met ander elftal tegen Polen

“De Rode Duivels waren erbarmelijk”, stelde Willem van Hanegem. Belgische analisten hadden het over een wake-up call voor België. Roberto Martinez gaf aan dat het een leerrijke avond was. Woensdagavond zullen ze uit een ander vat moeten tappen als ze die negatieve teneur willen doorbreken.
Dat zal niet met dezelfde spelers zijn. Romelu Lukaku liep al wat averij op training op. Hij raakte toch speelklaar en incasseerde in een duel een tik op de enkel. Mogelijk komt hij niet meer in actie in deze campagne in de Nations League. Michy Batshuayi wordt aan de aftrap verwacht tegen Polen. Loïs Openda is dan wel speelgerechtigd.
Geen Romelu Lukaku. Kevin De Bruyne gaf het al voor België-Nederland aan: hij is mentaal en fysiek op. Wellicht kiest Roberto Martinez tegen de Polen voor Youri Tielemans, die niet in actie kwam tegen Oranje.
Timothy Castagne start op rechts, Yannick Carrasco begint nu wel, op de linkerflank. Dat gaat ten koste van Thomas Meunier, die ook tegen Nederland geen geweldige indruk maakte.
Achteraan wordt het sleutelen. Op zoek naar beterschap. Dedryck Boyata viel opnieuw door de mand. Wellicht start Arthur Theate tegen Robert Lewandowski & co. Ruud Vormer pleitte voor de inbreng van Brandon Mechele.
Afwachten of er nog wijzigingen zullen plaatsvinden. Komt Eden Hazard opnieuw aan de aftrap? Wat met Hans Vanaken?
LEES OOK: Waarschuwing voor Oranje: “Het niveau van België erbarmelijk”