Rode Duivels krijgen er miljoenen fans bij

06-07-2026 11:42
-
Geschreven door Redactie
Rode Duivels krijgen er miljoenen fans bij

Om 2 uur Belgische tijd gaat de bal aan het rollen: de Verenigde Staten tegen België. De Rode Duivels staan niet alleen. Miljoenen voetbalfans walgen van het gedrag van de FIFA en duimen voor Kevin De Bruyne & co.

Folarin Balogun kreeg een rode kaart. Sinds het WK 1970 moet een speler minstens één match aan de kant blijven na een uitsluiting. Onder druk van het Witte Huis laat de FIFA Balogun toch met de Verenigde Staten meedoen tegen de Rode Duivels.

“Dit zaakje stinkt. Maar er zou in eerste instantie al een reviewcommissie moeten zijn. Het was geen rode kaart, dus er zou een instantie moeten zijn die dat dan kan terugdraaien. Maar dat is er dus niet. En vanuit het niets beslist FIFA ineens dat de speler toch kan spelen. De regels zijn hetzelfde voor iedereen. Ik zou woedend zijn als ik België was”, stelt de voormalige Engelse international Gary Neville bij ITV.

Iedereen voor Rode Duivels

“Gianni Infantino zou zich hiervoor moeten schamen, want dit zet de sportiviteit van het voetbal serieus ter discussie”, dixit Wayne Rooney bij BBC. “Als ik de volgende tegenstander van de Verenigde Staten was, zou ik woedend zijn. Ik vind het op alle vlakken verkeerd. Het is een absolute schande.”

“De meest schandelijke beslissing in de geschiedenis van het WK”, stelt The Sun. “De integriteit van het voetbal verdwenen is. Door toe te geven aan een kennelijk verzoek van het Witte Huis om het eigen reglement te herzien, heeft de FIFA voorgoed een einde gemaakt aan het idee dat voetbal op de eerste plaats komt. Het is beschamend en schaamteloos. Ik vermoed dat iedereen voor België zal supporteren.”

Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport heeft het over “een schandaal dat chaos en controverse dreigt te veroorzaken.”

Voetbal is onze sport, niet die van Trump

“De FIFA maakte een grote fout”, merkt de Noorse bondscoach Stale Solbakken op. “De Belgen zullen furieus zijn als Balogun een doelpunt maakt of een goede match speelt. Als de Verenigde Staten die match winnen, zal daar altijd een wrange bijsmaak bij komen kijken. En hoe zit het dan met de volgende rode kaart? Gaan ze die ook ook ongedaan maken?”

“Dit is toch waanzin”, dixit Jürgen Klopp. “Laat één ding duidelijk zijn: dit is ónze sport, niet die van hen. Die twee mensen, die allebei niets van voetbal kennen, zouden zich hier helemaal niet mee mogen bemoeien. Het was gewoon een rode kaart. Daar bestaat geen enkele discussie over. We vinden het jammer voor Balogun, want hij had het zeker niet met opzet gedaan. Maar de regels zijn nu eenmaal de regels.”

Nieuwsbrief

Specials

SPECIAL: Kalender oefenmatchen JPL-clubs

SPECIAL: Kalender oefenmatchen JPL-clubs

Promovendus KV Kortrijk begon in de tweede week van juni aan de voorbereiding op het...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Er zit weer een drukke transferzomer aan te komen in de Jupiler Pro League 2026/2027....

SPECIAL: Nieuw stadion Club Brugge

SPECIAL: Nieuw stadion Club Brugge

Januari 2007. Michel D’Hooghe deed de stadionplannen van Club Brugge uit de doeken. Die voetbaltempel...

Mogelijke opvolgers voor Nicky Hayen

Mogelijke opvolgers voor Nicky Hayen

Nicky Hayen was aan de voorbereiding op het seizoen 2026/2027 bij KRC Genk begonnen. De...

Deze weg tot de finale voor de Rode Duivels

Deze weg tot de finale voor de Rode Duivels

De Rode Duivels blikten de Verenigde Staten in met 1-4 en mogen zich opmaken voor...