Rode Duivels zoeken stadion

19-06-2024 10:55
-
Geschreven door Redactie
Rode Duivels zoeken stadion

Op 6 september zouden de Rode Duivels in de Nations League in actie komen tegen Israël. De vrees voor demonstraties en incidenten is echter groot. Die partij zou niet in Brussel kunnen plaatsvinden.

Het oorlogsgeweld in de Palestijnse gebieden houdt aan. Met de regelmaat van de klok zijn er manifestaties in Brussel. Burgemeester Philippe Close stelt dat er te weinig mankracht is om ook in andere stadsdelen een oogje in het zeil te houden.

“Gezien het risico op excessen in het stadion zelf, in de nabije omgeving én in het stadscentrum, kunnen we het risico niet nemen om de veiligheid van onze burgers in gevaar te brengen”, stelt Brussels schepen van Sport Benoit Hellings tegenover Het Laatste Nieuws. “Een wedstrijd van de Rode Duivels moet een verbindend, familiaal en feestelijk evenement zijn. Gezien de huidige gebeurtenissen is dit onmogelijk.”

Geen België-Israël in het Koning Boudewijnstadion. Het Lotto Park van Anderlecht is geen optie. Komen de Rode Duivels dan in Brugge (Jan Breydelstadion), Luik (Sclessin), Gent (Planet Group Arena), Antwerp (Bosuilstadion) of Genk (Cegeka Arena) in actie? Geven de lokale burgemeesters er wel toestemming voor deze interland?

AA Gent speelde op 21 februari in de Conference League tegen Maccabi Haïfa. In een leeg stadion. Burgemeester Mathias De Clerq achtte de kans op incidenten in de stad of aan het stadion te groot.

De terugwedstrijd Israël-België wordt in Hongarije afgewerkt in de Boszik Arena in Boedapest.

LEES OOK: Vertonghen over toekomst bij Anderlecht en Rode Duivels

LEES MEER OVER:

EK 2024

Rode Duivels

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

VIDEO: STVV viert het behoud

VIDEO: STVV viert het behoud

Een gelijkspel in Kortrijk, een nederlaag van Cercle Brugge. STVV bleef zo eerste in de...

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Met een 0-1 zege in Anderlecht staat Union een stap dichter bij de landstitel. Als...

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Union, Club Brugge of toch nog Racing Genk, de titelstrijd in de Jupiler Pro League...

Sven Kums hangt zijn voetbalschoenen aan de haak

Sven Kums hangt zijn voetbalschoenen aan de haak

Op zijn 37ste neemt Sven Kums afscheid van het profvoetbal. De winnaar van de Gouden...