Sadiki maakt indruk in Premier League
Noah Sadiki ruilde in de zomer landskampioen Union Saint-Gilloise voor een avontuur bij promovendus AFC Sunderland in de Premier League. Daar is de 20-jarige Congolese-Belg een vaste waarde.
Na elf speeldagen staat Sunderland op een knappe vierde plaats in de stand van de Premier League. Noah Sadiki stond elke wedstrijd in de basis bij de promovendus.
“Hij is echt een goede speler”, stelt zijn coach Regis Le Bris bij The Sunderland Echo. “Hij heeft een eigen persoonlijkheid, maar is slim en weet wat er nodig is om progressie te boeken.”
“Tegelijkertijd heb je als speler de mentaliteit nodig om te leren en weten wat je moet doen om te verbeteren. Wat kan ik beter doen? Welk advies neem ik aan? Hij heeft de combinatie van talent enerzijds, en het vermogen om te leren anderzijds.”
Tegen Everton verloor Sadiki even zijn koel. “Het was de eerste keer denk ik dat we hem zo zagen. Het is een goede les voor hem om het te voelen én er iets aan te doen op het moment zelf, wat niet vanzelfsprekend is voor een jonge speler. En dat deed hij goed. Een nieuwe kwaliteit, een nieuwe les.”
Sunderland legde 17 miljoen euro op tafel om Noah Sadiki weg te plukken bij Union Saint-Gilloise. Een bedrag dat mits bonussen nog met 3,5 miljoen euro kan oplopen.
LEES OOK: Filip Joos gelooft in andere titelstrijd