Schoonbaert op weg naar STVV?

STVV verkocht Yuma Suzuki en leende Jonathan Buatu aan een Turkse tweedeklasser uit. Shinji Kagawa is op komst. Voorzitter David Meekers gaf bij TVL Sport mee dat er een akkoord in de maak is met een Belgische centrale verdediger. Er zou ook nog een nieuwe spits volgen. Is die verdediger Brendan Schoonbaert?
De 21-jarige rechtsvoetige verdediger genoot zijn jeugdopleiding bij Eendracht Aalter, Zulte Waregem en Club Brugge. Brendan Schoonbaert mocht in de zomer van 2019 met de A-kern op stage, net als Charles De Ketelaere, Ignace Van der Brempt en Maxim De Cuyper. Even later trok hij op huurbasis naar Lommel SK. Schoonbaert kwam er slechts in twee duels aan spelen toe en belandde na zes maanden bij MSK Deinze, dat een promotieplaats pakte in Eerste Amateur.
Brendan Schoonbaert maakte daarna de overstap naar Waasland-Beveren. De Tieltenaar pikte met Waasland-Beveren speelminuten mee in 28 wedstrijden in de eerste afdeling. Ex-STVV’er Nicky Hayen was toen trainer op de Freethiel. Dit seizoen staat zijn teller op twaalf matchen in 1B, waarin hij twee keer tot scoren kwam.
De vijfvoudige U19-international ligt er tot midden 2023 onder contract. Zijn makelaar begeleidde ook Oleksandr Filippov naar STVV.
STVV plukte recent Maximiliano Cauffriez en Aboubakary Koita bij Waasland-Beveren weg.