Situatie Anderlecht toch zorgwekkend?
Wie naar de stand in de Jupiler Pro League kijkt, ziet Anderlecht op de tweede plaats staan. Als Club Brugge Westerlo verslaat, wordt dat de derde plaats. De top drie, dat is een van de doelstellingen. Toch blijft er weinig positivisme klinken.
“Als Anderlecht met tien man blijft spelen achter Luis Vázquez, gaat het niet werken”, stelt Christophe Franken, journalist van La Dernière Heure, in het programma Complètement Foot. “Vázquez wacht op voorzetten die nooit komen, terwijl spelers als Thorgan Hazard, Nilson Angulo en Mario Stroeykens iemand nodig hebben om mee te combineren.”
Hij beschouwt de situatie van Anderlecht als zorgwekkend. “Er zijn niet veel opties, maar ze moeten creatief zijn. Misschien kan Stroeykens of zelfs Hazard in die rol kruipen”, stelt de journalist voor. De kern van het probleem lijkt volgens Franken dus vooral een zoektocht naar balans in de aanval te zijn.”