Sonck looft jonge Belgische uitblinker in Engeland: “Wauw”

09-08-2022 08:15
-
Geschreven door CR
Sonck looft jonge Belgische uitblinker in Engeland: “Wauw”

Romeo Lavia maakte afgelopen weekend zijn debuut voor Southampton. De middenvelder speelde zeer goed en maakte meteen indruk. Wesley Sonck is bijzonder lovend.

“Dat Romeo enorme voetbalkwaliteiten had, dat wist ik al. Dat hij dat ook op Premier League-niveau al kon, dat wist ik niet. Wat hij liet zien tegen Tottenham was echt wauw. Spelers als Maarten Vandevoordt, Luca Oyen, Zeno Debast, Romeo Lavia, dat zijn jongens die internationaal er bovenuit steken in hun leeftijdscategorie”, zegt hij aan Sporza.

Lavia is nog maar 18 jaar, maar als hij de komende maanden zo blijft presteren, kan de bondscoach niet voorbij hem. Zeker aangezien de Belgen wel wat jonge impulsen kunnen gebruiken. Bovendien kan Axel Witsel een rijtje naar achter worden gezet nu Diego Simeone hem als centrale verdediger gebruikt.

Mag Lavia dromen van de Rode Duivels? “Laat ons zeggen dat jongens als Lavia nu al waarschijnlijk gescout worden. En als de bondscoach iets moet weten dan belt hij ook wel eens naar ons.”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

KALENDER: Wie speelt tegen wie in Play-off 1?

KALENDER: Wie speelt tegen wie in Play-off 1?

Speeldag 2 ligt achter de rug in de Champion’s Play-offs. Union en Club Brugge boekten...

Wat is er van Michel-Ange Balikwisha?

Wat is er van Michel-Ange Balikwisha?

William Balikwisha debuteerde op zijn negentiende bij Standard. In september 2020 was het aan zijn...

Staande ovatie voor Simon Mignolet

Staande ovatie voor Simon Mignolet

Nog één keer op Stayen in actie komen, die wens ging niet in vervulling voor...

VIDEO: Kiest Wouter Vrancken voor Burgess, Leko en de VAR?

VIDEO: Kiest Wouter Vrancken voor Burgess, Leko en de VAR?

Christian Burgess of Brandon Mechele in je ploeg? Ivan Leko of Nicky Hayen? Kiest Wouter...