Standard duikt de top 6 in

“Als we ook tegen Dender weten te winnen, gaan we meestrijden voor de top zes”, stelde Ivan Leko na de zege bij STVV. Andi Zeqiri mikte in de derde minuut een strafschop binnen. Standard paste daarna zijn beproefde concept toe: met veel volk achter de bal, speculeren op de counter. Het bleef 1-0 en Standard wipt voorlopig over AA Gent de top 6 in.
Ilay Camara zorgde voor de weinige offensieve prikken bij Standard. Hij lokte vroeg in de match een penalty uit. Dender was gevaarlijker. Tien minuten na de rust liet Berte een huizenhoge kans liggen. Daarna ontsnapte Standard nog twee keer aan de gelijkmaker bij gevaarlijke pogingen van Scheidler.
Standard scoort bitter weinig: 16 doelpunten in 23 matchen. Ze hielden voor de elfde keer dit seizoen de nul. 22 tegentreffers, zo kan het ook. Het team van Ivan Leko telt nu 34 punten.
Reacties
“We waren heel dominant, drukten de tegenstander weg en creëerden grote kansen”, stelde Vincent Euvrard na afloop. “We vergaten echter te ‘killen’. We begonnen natuurlijk dramatisch aan de wedstrijd met die vermijdbare penalty.”
Ivan Leko zag het wat anders. “Dit is een verdiende overwinning voor Standard. Dender verdiende misschien wel een doelpunt, maar wij verdienden er ook één of twee meer goals. Wij hadden betere kansen.”
Standard kwam aan 9 doelpogingen met 6 ballen tussen het doelkader. Dender aan 3 uit 15 pogingen. De bezoekers hadden 65% van het balbezit. Standard mocht 3 hoekschoppen trappen, Dender 11.
🧮 Eentje voor cijferfetisjisten: #Standard heeft met 10 veldgoals maar liefst 34 (!) punten gehaald. Met die 10 doelpunten staat het na 23 speeldagen op een plek voor play-off 1. De eerste ploeg ooit met een negatief doelsaldo in de top 6. #STADEN
— Jarno Bertho (@JarnoBertho) January 26, 2025