Standard op rand van faillissement?

26-03-2025 12:17
-
Geschreven door Redactie
Standard op rand van faillissement?

Geen Pierre Locht meer bij Standard. Hij kiest voor een job bij de KBVB. Een teken aan de wand? De verkoop van Standard Luik blijft maar aanslepen. Komt het nog tot een verkoop?

Bruno Venanzi nam de aandelen van Roland Duchâtelet over en bleek financieel niet bij machte om Standard hogerop te tillen. Sportief verval en financiële zorgen volgden. De verkoop aan het Amerikaanse 777 Partners mondde uit in een catastrofe. Foute transfers, nog meer schulden, noem maar op. A-CAP nam de aandelen over en voerde een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro door. Niet om Standard terug uit te bouwen tot ambitieuze club, wel om de Luikse club in leven te houden.

A-CAP hoopt zo nog wat geld – ze waren gelieerd aan 777 Partners – te kunnen recupereren. Zijn er echter nog investeerders die tientallen miljoenen euro’s in een Belgische club steken in de wetenschap dat een nieuwe uitspraak in de zaak Lassana Diarra kan leiden tot een gevoelige afbouw van de transfersommen in het voetbal? Zo dreigt een belangrijke inkomstenstroom weg te vallen.

“Standard schurkt tegen het faillissement aan”, stelt sporteconoom Wim Lagae van de KU Leuven tegenover Het Nieuwsblad. Hij wijst naar de schuldenberg, voor 66 miljoen euro aan kapitaalverhogingen in de voorbije drie jaar, het grote verschil tussen inkomsten en uitgaven. “Ik neem aan dat die laatste investering van 25 miljoen euro vooral dient om het voetbalbedrijf draaiende te houden en de lonen te kunnen blijven betalen. Het heeft wat weg van je huis nog snel een likje verf geven voor de verkoop. De fans morren, maar ik vraag me af of zij doorhebben dat de reus op kapseizen staat. Ik krijg hier zo’n beetje het gevoel bij van de Titanic, waar het orkest gewoon verder speelt.”

LEES OOK: “Huidig seizoen wordt financieel superjaar voor Club Brugge”

LEES MEER OVER:

Jupiler Pro League

Standard

Nieuwsbrief

Specials

VIDEO Interview Wouter Vrancken: “Niet zakken”

VIDEO Interview Wouter Vrancken: “Niet zakken”

2025 bracht veel moois voor Wouter Vrancken: STVV in eerste gehouden, dit seizoen op de...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Pijnlijke cijfers voor KRC Genk

Pijnlijke cijfers voor KRC Genk

Racing Genk sloot het jaar 2025 af met een 3-5 nederlaag tegen Club Brugge. De...

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

“Na Nieuwjaar krijg je een totaal ander Club Brugge. Daar mag je zeker van zijn”,...

Anderlecht grijpt opnieuw naast miljoenen

Anderlecht grijpt opnieuw naast miljoenen

Het Franse OGC Nice bracht in de zomer van 2022 een bod van zo’n 9...