Stuurde Italië een spion op pad?

31-03-2026 10:14
-
Geschreven door Redactie
Stuurde Italië een spion op pad?

Hoogspanning bij de clash tussen Bosnië-Herzegovina en Italië. De Squadra Azzurra misten de vorige twee WK’s en kan zich niet veroorloven er ook niet bij te zijn op het WK 2026. Zijn dan alle middelen goed?

Bij de training Bosnië-Herzegovina in Butmir dook een militair op, die in het geniep met zijn gsm filmde. Hij werd na een kwartier gespot en aan de deur gezet. Volgens de Bosnische voetbalbond ging het om een spion van de tegenpartij.

Er hing al veel elektriciteit in de lucht. Italië versloeg Noord-Ierland met 2-0. Een strafschoppenreeks moest de volgende tegenstander aanwijzen: Bosnië of Wales? Federico Dimarco, Guglielmo Vicario en Francesco Pio Esposito volgden die penaltyreeks en waren duidelijk blij met Bosnië-Herzegovina als tegenstander.

In Bosnië werd het heel anders geïnterpreteerd. Daar klinkt de slogan ‘daag de beer niet uit’ of in het Italiaans ‘Non stuzzicare l’orso’. Voormalig Bosnisch international Miralem Pjanic sprak in de Italiaanse media over een gebrek aan respect en pakte met een waarschuwing uit: “Bosnië wacht hen met open armen op. Ze zullen goed voor de dag moeten komen in een verschrikkelijke omgeving. 3 miljoen mensen zullen ons naar voren schreeuwen. Je zal geschokt zijn door onze passie.”

Bosnië ziet het duel als een historische kans om opnieuw een WK te bereiken, na de enige eerdere deelname in 2014. Voor Italië is de inzet nog groter. De viervoudige wereldkampioen ontbrak op de WK’s van 2018 en 2022 en een derde misser op rij zou een nationale ramp betekenen.

LEES OOK: Lukaku legt ultimatum Napoli naast zich neer

LEES MEER OVER:

Italië

WK 2026

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Er zit weer een drukke transferzomer aan te komen in de Jupiler Pro League 2026/2027....

Wat is er van ex-STVV’er Joel Chima Fujita?

Wat is er van ex-STVV’er Joel Chima Fujita?

Rihito Yamamoto ruilt STVV voor Freiburg. Vorige zomer mocht Joel Chima Fujita de Pro League...

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Aleksandar Stankovic belandde vorige zomer voor zo’n 10 miljoen euro bij Club Brugge. Inter gooit...

Opstelling België – Egypte al bekend?

Opstelling België – Egypte al bekend?

Op maandag 15 juni gaat de WK-bal aan het rollen voor de Rode Duivels. België...

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Goede prestaties leiden – voetbal is ook business – tot hogere marktwaarden. Club Brugge behoudt...