STVV is AA Gent ook op natuurgras de baas
“STVV staat verdiend op die vierde plaats, maar ze hebben wel een voordeel met dat kunstgrasveld”, stelde Ivan Leko vooraf. Zijn ploeg kwam in eigen huis op voorsprong, maar de Kanaries pakten met goed combinatievoetbal de drie punten mee naar huis. Op natuurgras is STVV AA Gent dit seizoen dus ook de baas.
Wilfried Kanga mikte in de 21ste minuut raak. STVV duwde de thuisploeg echter beetje bij beetje op de eigen helft terug. Daar hoorden vlotte combinaties bij, maar het vizier stond niet op scherp. Ilias Sebaoui kwam niet tot scoren. Bij de rust was het nog 1-0.
Voor het uur bracht Arbnor Muja daar verandering in. De Truiense nummer zeven draaide na een korte hoekschop goed naar binnen en nam Davy Roef in de korte hoek te grazen. Keisuke Goto kopte in de 66ste minuut de 1-2 binnen. De huurling van Anderlecht heeft nu vijf treffers achter zijn naam staan.
STVV bleef domineren in de Planet Group Arena, waar stiltes werden afgewisseld met fluitconcerten. AA Gent miste kwaliteit en kracht om orde op zaken te zetten. In de extra tijd werd het ei zo na toch nog 2-2. Leo Kokubo bracht echter knap redding.
2 op 12 voor KAA Gent, dat naar de zevende plaats zakt. STVV staat met 30 op 48 stevig op de vierde plaats. KV Mechelen volgt op zes punten, Racing Genk op zeven.
- 14 doelpogingen AA Gent met 4 ballen tussen het doelkader.
- STVV kwam aan 4 uit 10, met 52 procent van het balbezit.
Nota bene: de Kanaries tellen slechts zes punten minder dan koploper Union. De achterstand op Club Brugge bedraagt twee punten. Zaterdag is het STVV-Club op Stayen, op een kunstgrasveld.