STVV verdiende winnaar in Mechelen

03-12-2023 17:57
-
Geschreven door Redactie
STVV verdiende winnaar in Mechelen

“Nachten in Sint-Truiden duren lang”, zongen de meegereisde STVV-fans in het AFAS Stadion. Er valt wel wat te vieren want ze zagen de Kanaries verdiend winnen bij KV Mechelen.

Aboubakary Koita trapte in de vijfde minuut een vrije trap in de muur. In de herneming nam hij met een gekruist schot doelman Gaetan Coucke te grazen. KV Mechelen hoopte het balbezit aan STVV te laten en in de omschakeling toe te slaan. Die vroege 0-1 speelde voor stoorzender. Malinwa toonde veel goede wil, maar ze brachten toch wat te weinig.

Net voor de rust sloeg ook Ryotaro Ito toe. Zijn eerste doelpunt in de Jupiler Pro League. STVV gaf weinig weg in de tweede helft. Op een besneeuwd veld was Jarne Steuckers dichtbij de 0-3. Daiki Hashioka knalde op de lat.

In de 89ste minuut was er even opschudding. Malede en Van Helden trapten samen op de bal. Scheidsrechter Wim Smet gaf een penalty. Na een VAR-check kwam hij op die beslissing terug.

Een verdiende zege voor STVV, dat ook op Stayen met 2-0 won. De tweede uitoverwinning voor het team van Thorsten Fink. Op speeldag 1 wonnen ze in Kortrijk.

Voor KV Mechelen komt dit hard aan na een 7 op 9. Daar hoorden fluitconcerten bij. Rob Schoofs en zijn ploegmaten blijven op de tiende plaats hangen (18 op 48). STVV wipt over Standard naar de achtste plaats (22 punten).

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Titelstrijd met twee? Kalender KRC Genk en Club Brugge

Anderlecht leed een 0-3 nederlaag tegen Club Brugge. Een titelstrijd met twee ploegen lijkt in...

Straffe cijfers voor KRC Genk

Straffe cijfers voor KRC Genk

Matte Smets pakte in de vijfde minuut een rode kaart. Met tien tegen elf versloeg...

INSTA-FOOT: Clubs en spelers delen kerstfoto’s

INSTA-FOOT: Clubs en spelers delen kerstfoto’s

Nog één speeldag in de Jupiler Pro League, Boxing Day in de Premier League, in...